Wpis z mikrobloga

@Tercaz: Obawiam się, że bardziej demony bycia przegrywem i potrzeba dowartościowania się łatwym kosztem jest na tym forum głównym powodem wielu osób do bycia ateistami niż demon racjonalności. Na próżno tu szukać jakichkolwiek argumentów i ciekawej filozoficznej dyskusji natomiast aż do obrzydzenia dużo powtarzalnych memów i prowokacji. Coraz bardziej wstyd jest się przyznawać do ateizmu ponieważ można być utożsamionym z takimi "ateistami" którzy są na wykopie na tagach #bekazkatoli i #
@igipigi: wydaje mi się, że to cecha wykopu niezależnie od tagu. Od wczoraj śledzę co się dzieje w sprawie wezwań i tamten tag to jedna wielka sraczka myśli przeróżnych. Chyba nie idzie tego uniknąć na portalu o niezerowej popularności ¯\_(ツ)_/¯
@igipigi: xDD
Jestem wierzący bo tak mi rodzice kazali:
O spoko.
Jestem Ateistą bo uważam opowieści z bibli za Bzdury:
Nieeee ty gimboateistoooo! Nie możesz tak nie wierzyć od razu ksiądz ci zaraz wytłumaczy dlaczego te historie są prawdziwe albo jak mają być zinterpretowane, a jeśli nie jesteś w stanie debatować swojej decyzji przez 2 godziny z księdzem to znaczy że nie masz prawa takiej podjąć!!!

Mordo nie musisz być jak
Na próżno tu szukać jakichkolwiek argumentów i ciekawej filozoficznej dyskusji


@igipigi: Co chwilą ląduje tu Wybranczyk, albo Fijałkowski, którzy metodycznie rozkładają na czynniki pierwsze całą argumentację niewiary, ale dla człowieka niewierzącego to jest w gruncie rzeczy mało atrakcyjne pod względem filozoficznym, bo niestnienie antropomorficznego sensu largo (wliczając w to hinduistyczne hybrydy) boga to kwestia zamknieta. To nie jest coś nad czym warto medytować. Po co? Żeby codziennie zadawać sobie pytanie: hmm,
@bol_konia_christiana: @McWozniak:
No tak po co się zastanawiać, po co kwestionować swój światopogląd przecież jest tak wygodnie zamknąć się w swojej bańce informacyjnej i mieć wszystko poszufladkowane (mam nadzieje że ta pewność ponad wszelką wątpliwość nie wynika tylko z oglądania kilku popularnych ateistycznych kanałów na yt) zamiast tego powysyłajmy pare "zabawnych" obrazków i adorujmy się nawzajem w ten sposób. Po co merytorycznie wytykać różne patologie episkopatu itd zachowując samemu przy
@igipigi: dla mnie jedynym momentem który był dla mnie mega niestosowny i cringowy to jak ludzie robili sobie żarty o tym że grupa osób zmarła w drodze na pielgrzymkę, to faktycznie słabo wyglądało. Tak poza tym? Nie widziałem tutaj jakiejś dużej działalności która przypomina stereotypowego gimboateiste czy mądrale redditora z r/atheism. Oczywiście nie godze się na jakieś sranie na osoby za ich religie czy uważanie się za lepszego tylko dlatego że
McWozniak - @igipigi: dla mnie jedynym momentem który był dla mnie mega niestosowny i...

źródło: comment_1670184624ytDBIybkHXWgnhxA3OdQy9.jpg

Pobierz