Wpis z mikrobloga

@Filipterka25: Ale to co, WCR w Sieradzu kłamie czy o jak?

Powołania otrzymane przez osoby, które wcześniej nie miały styczności z wojskiem, dotyczą "obowiązkowych ćwiczeń wojskowych".

— Takie osoby będą szkolone w wymiarze 33 dni, następnie szkolenie kończy się przysięgą wojskową, więc te osoby zostaną docelowo żołnierzami rezerwy, o konkretnych specjalnościach wojskowych — powiedziała kapitan Kwaczyńska.
Odmowa złożenia przysięgi wojskowej, zgodnie z art. 341 Kodeksu karnego, podlega karze aresztu wojskowego albo pozbawienia wolności do lat 3.


@DosKapp4: Bzdura - ten artykuł może mieć zastosowanie PO złożeniu przysięgi.
@DosKapp4: Generalnie, jeszcze jedna wypowiedź w której nie podasz źródęł, za to będziesz sam się nakręcał w tych histerycznych paroksyzmach i wleci cenzura defekujaca na prawo do swobodnej wypowiedzi.

Ostrzegam.
No i to, że tyczy się tylko mężczyzn ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pralko-suszarka: Części kobiet też.

co przysięga i wrzucenie do rezerwy.


@Pralko-suszarka: Co prawda jedynym źródłem tego jest anonimowy wpis na salon24, ale to wcale nie tak że łykop łyka jak pelikany.

#!$%@?, przecie jakbym jutro napisał że jestem kapralem i mi przywieźli do szkolenia stadko złapanych NEET-owców to byłby w komentarzach kałogeddon, w którym
@Pralko-suszarka: a jak ma się rozwinąć? Będzie kilka tygodni aferki na murko, okaże się że te ćwiczenia niezaprzysięgłych to było po 5-30 dni nieskoszarowanego szkolenia z podstaw podstaw, a na wiosnę 2024, jak ruszy przywrócony pobór będzie jeszcze trochę jeczenia NEET-owców.

Niewielka cena za wizję Lepper3001, RazumichinaZiK skiza czy tego całego slidefinacośtam włażącego do dziury pod okiem kaprala-fachowca.