Wpis z mikrobloga

Rok z AT i restrykcyjnym zarządzaniem ryzykiem - niebawem wyniki.
Drogie Mirki w przyszłym tygodniu opublikuję pełny zapis roku transakcji opartych o AT i wpisy tu publikowane.
Już teraz mogę zaspoilerować, że wynik na ten moment to +750,21% kapitału początkowego Cały listopadowy utarg zaryzykuję w kilku transakcjach, żeby spróbować jeszcze zrobić boosta i jak się uda, to strzelić prawdziwy "window dressing".
Stay tuned.
#gielda #inwestycje #smiesznekreski
  • 18
  • Odpowiedz
  • 2
@DJ007 a jesteś w stanie też opisać jak podejmujesz decyzje w oparciu o AT? W sensie jakimi formacjami się kierujesz, jak dobierasz poziomy wejscia/wyjscia itp?
  • Odpowiedz
a jesteś w stanie też opisać jak podejmujesz decyzje w oparciu o AT? W sensie jakimi formacjami się kierujesz, jak dobierasz poziomy wejscia/wyjscia itp?


@Plokij:
To byłby dłuższy wywód, żeby było szczegółowo, ale tak od najważniejszych i w pigułce.
1. Ryzyko planowane od 0.5% do 3% portfela na deal, skrajne "haki" to 5%.
2. Opory/wsparcia, kanały cenowe, linie trendu i formacje kontynuacji (głównie flagi).
3. Formacje odwrócenia RGR i oRGR +
  • Odpowiedz
Baron kreskowy


@maniek74: Jak pokażę kapitał startowy to raczej nie będzie barona, ale na wszystkich portfelach rok był bardzo dobry. Portfele wykopowego wyzwania jednak kilkukrotnie przebiły wyniki z reszty handlu.
  • Odpowiedz
  • 2
@DJ007 właśnie taki dłuższy wywód chętnie bym przeczytał. Przy wyniku 750% to byłby na pewno wartościowy materiał. Podstawy AT łatwo ogarnąć, ale już dobrze tego używać jest sporo trudniej, a przynajmniej ja mam z tym problemy.
W tym roku w końcu zacząłem się stosować do podobnych jak Ty zasad zarządzania portfelem i głównie dzięki temu udało mi się zrobić 300% w rok. Ale brakuje mi właśnie takich zasad zawierania transakcji. Dlatego chętnie
  • Odpowiedz
W tym roku w końcu zacząłem się stosować do podobnych jak Ty zasad zarządzania portfelem i głównie dzięki temu udało mi się zrobić 300% w rok.


Bo to w zasadzie z tych zasad zarządzania robią się wyniki.

Może jesteś w stanie przytoczyć materiały z których nauczyłeś się tego sposobu swojej gry?


@Plokij: Ja już chyba od 10 lat nie czytałem nic o AT bo podstawy klasyki są wszędzie te same. Mam
  • Odpowiedz
  • 5
Myślałem, żeby to przekuć na jakiś kurs lub szkolenie. Jednak jak sobie to wszystko układam w głowie, to mi wychodzi że musiałoby to trwać 15 godzin lub więcej. W tym wszystkim jednak sama AT to maks 3h, trzon to ryzyko i "mental".


Jakbyś się jednak zdecydował zrobić taki kurs to zapisz mnie na listę oczekujących
  • Odpowiedz
Nikt nie łyknie że to 100% prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dodo_: Nie zmuszam do wiary w cokolwiek, ale możesz mnie wrzucić na czarno za farmazonkę.
  • Odpowiedz
@DJ007: co polecasz do nauki AT? Ja zawsze myślałem że to trochę inwestycyjne voodoo i trzymałem się analizy fundamentów - szału nie ma bo ostatnie dwa lata to średnio koło 30% rocznie co w sumie przy covidowych dołkach nie jest jakimś genialnym wynikiem
  • Odpowiedz
co polecasz do nauki AT? Ja zawsze myślałem że to trochę inwestycyjne voodoo


@emememsik92: Do nauki dowolna książka, polecam Eldera Zawód inwestor giełdowy, Murphy i Pring też da radę.
AT to voodoo jak uwierzysz, że to metoda mówiąca co będzie. Gdy traktujesz ją jako mieszanina statystyki + powtarzalności zachowań, to jest wtedy OK. Zarzadzanie kasą jednak musi być na maksa ścisłe.
Jak nie grałeś nigdy bazując na AT, to wydziel 5
  • Odpowiedz
@DJ007: sporo osób by chciało poznać ten złoty środek i od razu kręcić zieleń, psychika gra niezłą rolę i często nakreśla nam czas zamknięcia pozycji, zarówno tej na plusie jak i minusie. Bez odpowiedniego zarządzania ryzykiem, #!$%@? tak samo szybko mały kapitał jak i duży. Dzięki Twoim wpisom dowiedziałem się o czymś takim jak MM i zacząłem ustawiać zarządzanie do swojej psychiki i możliwości finansowych. Pozwoliło to zamykać wszystkie kwartały na
  • Odpowiedz
Dzięki Twoim wpisom dowiedziałem się o czymś takim jak MM i zacząłem ustawiać zarządzanie do swojej psychiki i możliwości finansowych. Pozwoliło to zamykać wszystkie kwartały na zielono z maksymalnie jednym czerwonym tygodniem. Pozdro Mirku


@eklektyczny: Wow, aż brak mi słów. Mega się cieszę.
  • Odpowiedz
chłop co znalazł sposób na miliony ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@gosciu82: To nie jest sposób na miliony, ale zdrowe zasady zarządzania ryzykiem pozwalające przetrwać na lewarowanych rynkach. Każdy trader pisze i mówi to samo, ja tylko zrobiłem roczny pokaz jak to może wyglądać w praktyce. Nie musisz oczywiście mi wierzyć.
Nuty i teoria muzyczna też nie są sposobem na wygranie Konkursu Chopinowskiego, jednak bez ich znajomości ciężko
  • Odpowiedz