Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #ftx #bitcoin
Uwielbiam kryptowalutowcow xD
Kiedyś mnie jaral ten koncept, potem zrozumiałem, że to nigdy nie będzie użyteczna waluta, a raczej taka bukmacherska dla nerdów.
Najbardziej to mnie bawi jak przy każdym mniejszym czy większym kryzysie jak w Grecji parę lat temu czy jakoś dość niedawno w Turcji czy obecnie w Rosji jak nawet nie dało się skorzystać z bankomatów to kryptowalutowcy się pałowali do tej idei jak to FED, EBC nie będzie nigdy im mówił co robić z pieniędzmi i im zabierał, bo to ich i rządy mają się #!$%@? itd. oraz, że krypto to przyszłość tylko ta strona karetka nie pozwala się rozwinąć bardziej.

Aż teraz umarło FTX i np główna reddita zasrana obrazkami jak poniżej xD
Takie trochę konfiarskie w stylu wolność dla każdego w stu procentach chyba, że chodzi o aborcję albo o nosie to wtedy nie.
portas91 - #kryptowaluty #ftx #bitcoin
Uwielbiam kryptowalutowcow xD
Kiedyś mnie ja...

źródło: comment_16700259312Er3OdRFX0ymdSwKjdEyz8.jpg

Pobierz
  • 17
@portas91: Ja żałuję, że nie wszedłem w to jak btc było za parę dolców. Strzeliłoby w górę, sprzedałbym i #!$%@? do góry tylko miał, nic nie robił, chillout. Ale pociąg odjechał, nie sądzę, by warto było już w to się teraz bawić, jak jeden btc jest taki duży.
@DIO_ no jasne, że tak. Chyba każdy tak ma:D
Ja po prostu uważam, że żadne krypto nie stanie się faktyczną walutą nigdy i nawet nie chodzi o to, że rządy się nie zgodzą, ale dlatego, że ludzie nie będą tego chcieli, bo to tylko hazardowo-spekulacyjna zabawka, która zgubiła swój pierwotny cel
@portas91: Mi też się nie widzi latać z tym śmiesznym pendrive by płacić za coś, ale tak ciągle myślę, czy oprócz walut i srebra, nie mieć części aktywów w coinach i giełdzie azotanów.
@portas91:
Mimo wszystko uważam, że kryptowaluty mogą mieć przyszłe zastosowanie.
Jednak nie będzie ono bliskie pierwotnych założeń cypherpunkowych.
Bardzo możliwe, że z powodzeniem będą one napędzać system finansowy w przyszłości, ale ważne również, aby wraz z wdrażaniem ich, wprowadzone zostały regulacje, które zmniejszały by ryzyko oraz problemy związane z ich wykorzystaniem.
@yhbgrobdoivbvwamsv ftx nie zmienił kompletnie nic. Pokazał tylko, że dla większości społeczeństwa zderegulowany charakter krypto to nie zaleta, ale wada.


@kamil-wasniewski dopóki krypto będzie mieć taki spekulacyjny charakter i może np zmienić moje wielomilionowe oszczędności w ruble w 24h to nikt tego nie weźmie. Druga sprawa, że jeśli chodzi o np. BTC to problemem jest to, że nie ma równego startu i nikt się nie zgodzi na to, by ktoś z samego
@portas91 patrzysz na crypto przez pryzmat obietnicy wzbogacenia się.

A teraz pomyśl, że państwa rezygnują z papierowego pieniądza i zostaje tylko cyfrowy, monitorowany, niepodrabialny, oparty na blockchain, każdy portfel, transakcja, przypisana do konkretnego człowieka jak numer pesel, full kontrola rządów nad obiegiem piniadza i każdego grosika. Krypto to przeciwieństwo wolnych płatności. To co się teraz dzieje to rozwiązania i faza Alpha, testowanie i produkcja finalnej technologii.

Niepodrabialne i niemożliwe do zmiany bazy
@portas91: "Druga sprawa, że jeśli chodzi o np. BTC to problemem jest to, że nie ma równego startu i nikt się nie zgodzi na to, by ktoś z samego faktu, że wszedł na początku włada światem, a reszta musi się dopasować."

Nikt cię nie będzie pytał czy się godzisz. Kupisz za tyle na ile zasłużysz.
@qski: @portas91: zdecentralizowane stablecoiny oraz prywatne sieci w zasadzie eliminują element spekulacji, poza drobnymi ruchami jak na rynku forex, oraz zdolność monitorowania przepływów przez rząd. Jeśli dodamy inne stokenizowane instrumenty (akcje spółek, nieruchomości, etc) na blockchain, to będziemy mieli opcję ich zabezpieczania i drukowania dowolnego stablecoina z pominięciem tradycyjnego systemu bankowego (forma kredytu hipotecznego). O to powinno chodzić w krypto od początku, a nie o shitcoiny lecące na księżyc.
@qski: No w #!$%@? użyteczne. Jakaś nisza korzysta z tego i to tyle i to ogólnikami opisali. Tak wiem, można płacić w paru sklepach (być może uda Ci się zjeść ciepłe jedzenie jak płatność szybko dojdzie). No w huk normalnie tej użyteczności.