Wpis z mikrobloga

Ojej, jakie wymówki. Możesz się zgłosić dobrowolnie, to bardzo proste.


@Klozapina: nie moge. 5 osob w mojej robocie sie ostatnio zwolnilo. Nie ma kto robic. Szefa nic nie interesuje, ze ja bym se chciala isc na cwiczenia. Nie chce tracic pracy. Co innego jak dostajesz odgorne powolanie - nie masz wyboru.
Co do wyjazdu normalnie wyjezdzasz - jako kobieta.
@Klozapina: nie decyduje za wszystkich. Popieram dobrowolnosc. Powinno to byc dobrowolne. Rozumiem, ze jak ktos zarabia 10 k to nagle traci ponad polowe zarobkow przez miesiac. Glupie to i to rozumiem.
Ale patrze tez racjonalnie - jak Rosjanie wjada to nikt Cie nie bedzie pytal ile zarabiasz i czy masz prace.
Klientów mojego chłopaka też nie interesują ćwiczenia wojskowe. Obudź się, dziewczyno, obudź się.


@Klozapina: dlatego powinny byc powolywane osoby, ktore wykonuja niskoplatne prace, bezrobotni (wszyscy pracujacy na czarno ( ͡° ͜ʖ ͡°)), osoby, ktorym to nie wplynie na dochod i utrate kontraktow. Tu sie z Toba zgadzam. Nie powinno to dezorganizowac zycia czlowiekowi.
Obudź się, dziewczyno, obudź się.


@Klozapina: Dla wykopka betona to jest fajny pobór, możliwość "zrobienia z cipek mężczyzn", normalny człowiek widzi, ze jak kaczyński rzucił luźno że ma byc 300k wojskowych to najpierw było zachęcanie ludzi do wojska, uspokajanie, ze nie bedzie obowiązkowej służby, jak każdy to miał w dupie to przepchali takie gówno xD. Na koniec dnia zrujnuje sie życie wielu mężczyznom tylko i wyłącznie po to żeby Jarosław miał
@Klozapina: nie w temacie jestem, jakaś nowa ustawa o wojsku przeszła czy o co chodzi? bo google nic nowego nie wypluwa

Ps. oczywiście że jakiekolwiek wstąpienie do wojska, ćwiczeń wojskowych powinno być dobrowolne. A argumenty jak wyżej że "co zrobicie jak Rosja pokona Ukraine i wejdzie do Polski" to XD tak jakby rosja miala jakiekolwiek szanse na pokonanie ukrainy, a później miała jeszcze siły i ochote na walkę z NATO, które