Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, mam problem z ospałością.
Wracam z roboty, posiedzę tak z godzinkę i mi się zaczyna chcieć spać. Przekimam się z godzinkę, wstaję, idę się ogarnąć i do spania.
Śpię 8, czasem 9 godzin.
Rano mam problem z obudzeniem się. Potrafię przez 30min nieświadomie klikać w drzemkę, albo dopóki ktoś mnie nie obudzi.

Poszedłem zrobić badania, wyniki w drodze.
Czy macie jakiś pomysł, jak usprawnić wstawanie rano?
#sen #zdrowie
  • 16
@Red_Ducc pijesz kawę zaraz po obudzeniu?Daj sobie na wstrzymanie jesli tak.Pij pierwszą tak ok 1.5h do 2h po obudzeniu się.I za wszelką cenę nie spij po popołódniu.
@Red_Ducc: jesz duzo cukru? Ja drzemeczke po robocie preferuje, ale godzina to za dlugo.. wstaje rozespany. 15-20 minut to jest max, czyli lacznie na wyrku nie dluzej niz 30 minut - spokojna partyjka w cos na switchu, ewentualnie cos przeczytam, zasypiam i po 15 minutach automatycznie sam sie budze. Przed drzemka mozesz rąbnąc kawe - kofeina zaczyna dzialac po ok. 30 minutach od spozycia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@losmen: nie piję kawy w ogóle. Mogę próbować nie spać po południu, ale to będę się po prostu tak zmęczony przewalał ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@swiniakstatysta: nie jeb dużo cukru, nie lubię słodkiego. Drzemkę robię tyle, aż się sam obudzę

@FACTIS: latem jest zupełnie inaczej, wtedy to nawet 6h snu mi wystarcza łącznie

@SHOGOKI: cukru zbytnio nie spożywam. Sugerujesz usunąć wszystkie weglowodany?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Red_Ducc: 10 - 20 gramów węgli złożonych sobie zostaw. Ja odstawiłem owoce, soki, cukier, mączne żarcie i nie dość że świetnie się czuję to nawet powoli, zdrowo chudnę.
Na weekend możesz sobie dać jakąś pizzę czy lasagne tak w nagrodę za cały tydzień, w tygodniu ograniczaj ile się da, ja w tygodniu jem łącznie 3-5 kromek żytniego do jajecznicy i to tyle.
@Red_Ducc: jak tam sobie chcesz heheszkować, to spoko. Miałem ten sam problem mireczku i serio po keto jak ręką odjął, a nie pomagało już nic - żadne kawy, yerby, ashwagandhy czy inne suple. Zrób sobie testy pod kątem insulinooporności np. to się zdziwisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)