Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brakslow: Zostaję jeszcze rok. Na eMaklerze i IKE uda mi się zbić opłatę kosztami transakcyjnymi. Waham się co z IKZE, bo tam mam tylko dwie transakcje rocznie. Najwyżej dokupie w tym roku sp500 od bety, bo to będzie liczone jako polski papier. Tylko lipa, że nie jest acc. Obstawiam, że będzie bujać sektorem bankowym w 2023, więc nie chcę podejmować decyzji emocjonalnie. Dużo się może zdarzyć. Zawsze, jak robiłam coś w
@brakslow: W przypadku pasywnego i niskokosztowego inwestowania w zagraniczne ETFy nadal się nie opłaca.
Tu do poczytania jak teraz wygląda sytuacja: https://inwestomat.eu/oplata-depozytowa-w-bm-mbanku-i-najnowsza-promocja/#dlaczego-promocja-jest-slaba-dla-ike-i-ikze

Mbank jednak zmienia zasady dla opłaty od depozytów


Tylko jeszcze drugim większym problemem jest to, że nie wiadomo czy ta opłata będzie wynosiła 0,15%, bo w tabeli opłat mBank sobie zostawił furtkę do pobierania wyższej.

0,15 % w skali roku wartości Instrumentów Zagranicznych zapisanych na rachunku, jednak nie mniej
@Asceus:

0,15 % w skali roku wartości Instrumentów Zagranicznych zapisanych na rachunku, jednak nie mniej niż koszty poniesione przez BM na rzecz Depozytariusza


Ta część mnie martwi najbardziej. Równie dobrze rok później to może być 0,3 i co nam zrobisz. Ciekawe czy taki nieprecyzyjny zapis jest zgodny z prawem.

@konto_do_rozdajo: pod względem oferty, to bossa jest na tym samym poziomie co mbank. Więc raczej nic nie można na tym stracić.