Wpis z mikrobloga

Giniemy. Rozwój skończył się koło 2010 roku. Od tego czasu lecimy w upadek jak wszystkie poprzednie cywilizacje typu 'cywilizacja starozytnego Rzymu'. Standardowo jak zawsze od dobrobytu #!$%@?ło się w glowach. Chłop jest babą a baba chłopem, dostaja ci co nie pracuja, wszyscy zarobieni a nic z tego nie maja, normalnie myslacy stali sie nienormalnymi i odwrotnie. Malymi krokami, z dnia na dzien tak abyscie nie zauwazyli chylimy sie ku upadkowi. I nikt z tym nic nie zrobi bo jednostka jest niczym a grupa nie istnieje.

#swiat #polska
  • 45
@P35YM1574: zawołaj mnie za 10 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serio, nawet w robocie nie chce mi się rozmawiać o końcu świata. Już ich kilka przeżyłem i mi się znudziło ¯\_(ツ)_/¯
@sunrisechild: prawda

(...) to wszystko przez złych ludzi: złe ludzi Pana Jezusa ukrzyżowali, złe ludzi wodke wydumali, chfabryki stawiajo. To przez nich świat zaginie: armaty, rowery, jeroplany tak samo zły wymys. A na co to wszystko? Czy to kiepskie życie starodawne? Czyż może być co lepsze jak gospodarzem być, orać, siać, młocić, konia trzymać, krowe! Ach, żeby wrócili sie dawne czasy, króle w koronach, hetmany, wojsko na koniach, dwory, dzwony, odpusty,
To jest argument o zerowej wartości merytorycznej, zrównujący dane naukowe z gusłami o przepowiedniach Majów


@P35YM1574: dokładnie tak. Dyskusja ma dla mnie zerową wartość i takie argumenty stosuję.

nawet wyginięcie większości gatunków w ciągu dziesięciu lat


Czyli co najmniej 4,5 mln gatunków (chociaż niektóre źródła mówią o 12 mln gatunków, więc umrzeć ma ponad 6mln) w 3650 dni, czyli ponad 1200 gatunków dziennie, gdzie dziś jest to maksymalnie kilkadziesiąt (a według
Czy to jest realne?


@Ogau: Tak, bo gdy gatunki stracą swoje środowisko naturalne i wyginą to mogą zachwiać całym swoim łańcuchem pokarmowym i ekosystemem. Zmiany, których dokonujemy na planecie są bardzo szybkie i gatunki nie będą w stanie migrować lub ewoluować. Zresztą dla ludzkiego życia wystarczy, żeby wyginęło kilkadziesiąt kluczowych dla naszego rolnictwa i przemysłu gatunków. Wtedy kolej na nas
rakiety z kosmosu lądują na statkach, potrafimy modyfikować geny, NASA rozpoczyna misję bazy na księżycu, a debil powie, że rozwój się skończył, bo telewizory dalej płaskie, a auta nie latają ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ogau: mi się wydaje że dla OPa chodziło bardziej o upadek społeczeństwa pod takim względem, że coraz więcej jest ludzi o typie poglądów że w szczepionkach są chipy do kontroli ludzi, ziemia jest
Nie wiem jakim cudem mamy wyżywić obecną populację za 10 lat po Blue Ocean Event.


@P35YM1574: naukowcy twierdzą że to będzie miało wpływ, ale nie katastrofalny jak opisujesz

Proponents of the ‘blue ocean event’ have proposed four elements for Arctic sea ice loss triggering a jump in temperatures, which has been estimated at 0.5–1.0oC, 0.6-0.9oC, or even 1.6oC above IPCC projections. The main proposed driver of this warming is the ice-albedo
@Ogau: zapomniales wspomniec o postepie w dziedzinie sztucznej inteligencji. To co sie dzieje w AI to ostatnie 10 lat. Za kolejne 10 uruchamianie tych modeli bedzie tak tanie ze bedzie mozna z nich korzystac komercyjnie
@pawel_187: To tylko jeden z tipping points. Nie wiem co autorzy mają na myśli przez "an ice-free Arctic won’t be the trigger for an abrupt, dramatic event." skoro obecne zmiany klimatyczne są opisywane jako "abrupt, irreversible climate change". BOE zrobi z prądami morskimi coś co ciężko jest obecnie przewidzieć, to co podesłałeś to bardzo optymistyczne podejście. Tak jak IPCC w każdym raporcie robi jakaś prognozę negatywną a w następnym okazuje się,
szkoda tylko że uczelnie publiczne gówno robią, zwyczajna przechowalnia ludzi co pokończyli studia ale są debilami że nie umieją sprzedać swoich pomysłów biznesowi. Potem klepią te publikacje tylko po to by klepać i publikują je w czasopismach do których nikt nie ma dostępu oprócz nich samych, no chyba że jesteś gotowy zapłacić 50$ za 1 artykuł


@alteron: dokładnie, dlatego pytam o te sprywatyzowane badania, które kiedyś były sponsorowane przez państwo (
@alteron: o! Następny, który nie rozumie jak ogromny postęp miał miejsce na przestrzeni 12 lat. Sprawdź sobie wyniki wydajności, może to dotrze. To jest ślepa uliczka, jak większość znanych nam technologii. Nie oznacza to, że nie wymaksujemy ich przed komercyjnym użyciem innej, rewolucyjnej technologii.
@sunrisechild Cywilizacja Rzymska przetrwała całe średniowiecze tak btw. Nie traktujmy Bizancjum jak osobnego bytu (de iure, a też i de facto to była dalej ta sama cywilizacja i państwo) . Wschodnia część była o wiele bogatsza i bardziej ludna (Konstantynopol, zwany również Nowym Rzymem był ważniejszym ośrodkiem miejskim w świecie grekoromańskim przynajmniej od IV wieku od samego Rzymu) . Idąc twoją logiką, to powinna upaść przez degrengoladę i dobrobyt w późnym antyku,
Giniemy. Rozwój skończył się koło 2010 roku.


@sunrisechild: Jaki rozwój? Technologicznie zrobiliśmy niesamowity skok do przodu. Przez te 10 lat nastąpiła cyfryzacja dużej części naszego życia, co przełożyło się na wydajność i wygodę. Obecnie za pomocą telefonu możesz załatwić większość spraw, w tym bankowych i urzędowych bez konieczności stawiania się osobiście w placówce.

Od tego czasu lecimy w upadek jak wszystkie poprzednie cywilizacje typu 'cywilizacja starozytnego Rzymu'. Standardowo jak zawsze od