Wpis z mikrobloga

Jest tu może jakiś Mirek lub Mirabelka #motoryzacja która ściągała ostatnio jakieś auto z #anglia ?
Zawsze marzyłem o pickupie. Od jakiegoś czasu w końcu mogę zrealizować jedno ze swoich marzeń. Tzn tak myślałem bo od momentu kiedy wybuchła wojna na Ukrainie ceny aut 4x4 poszybowały do góry bardzo. Znalazłem coś fajnego w uk, sprawdzone, do kupienia 2x taniej nic w Polsce. Natomiast wiem, że występują dodatkowe opłaty jak:
-transport (którego jeszcze nie mam, choć wiem już mniej więcej jakie są stawki)
-cło? Nie wiem nic na ten temat
-akcyza w pl 18% bo to diesel 2.5L ale można dodatkowo skorzystać z rzeczoznawcy który korzystniej dla mnie to wyliczy. Koszt rzeczoznawcy to o ile sie nie mylę 300-500zł
-koszt wymiany licznika prędkosci i swiateł co by na przeglądzie technicznym wszystko było ok
-ubezpieczenie większe o ok 10-20% większe ze względu na kiere
Jak sami widzicie wiem niewiele, dlatego może jest tu ktoś kto by mógł pomóc?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pickup #newcastle #anglia #pytanie
  • 4
@Djelon: Można uzyskać zwolnienie z cła, jeśli kupisz auto, które było wyprodukowane na terenie UE. Ale ponoć często to nie jest łatwa sprawa, żeby to zwolnienie uzyskać. No i koszty akcyzy, cła i VATu liczone są od (koszt auta + koszty transportu do polskiej granicy).

A konkretnie:
cło - 10% * (koszt auta + koszty transportu do polskiej granicy)
Akcyza - 18% * to co powyżej
VAT - 23% * to