Wpis z mikrobloga

@ChwilowaZielonka: byl tam taki? Nie pamietam.
Ja nie zapamiętuję szczegolow i roznic.
Ciagle widze podobienstwa gdzie ich nie ma
Rozpoznanie znajomego w sytuacji gdzie go zazwyczaj nie widuje (gdzie nie przyporzadkowuje do miejsca,funkcji) czyli np wpadniecie na siebie na ulicy, zajmuje mi chwilę
Nowe twarze w robocie predzej kojarze po samochodzie czy innych atrybutach niz po wyglądzie
  • Odpowiedz
@Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen: naah, cuma to był Więckiewicz, czyli mozg napadu. Tamten to był Werbus :D

jakaś choroba, że pamięta rzeczy które działy się gdy był na porodówce jako noworodek, ale nie pamięta twarzy swojej żony czy dzieci. No i pamiętał jakieś składy meczu Niemcy - Japonia chyba z dnia, gdy się urodził. Zostało to wykorzystane jako hasło-odpowiedź, żeby się rozpoznać. Kurchiwawa i Beckenbauer XD


@6182: wyjaśnił kto to był
  • Odpowiedz
Rozpoznanie znajomego w sytuacji gdzie go zazwyczaj nie widuje (gdzie nie przyporzadkowuje do miejsca,funkcji) czyli np wpadniecie na siebie na ulicy, zajmuje mi chwilę


@6182: Mam tak samo xD Poszukałam, jak się to nazywa i żeby było śmiesznie, to się okazało, że cierpi na to m.in. Brad Pitt, więc nazywa się to "syndromem Brada Pitta": https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z,prozopagnozja---objawy--przyczyny--leczenie--rokowania--profilaktyka,artykul,1729634.html

@ChwilowaZielonka: Jak Zakościelny zaczynał karierę, to nazywało się go "polskim Bradem Pittem",
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker: ciekawe. I pewnie w szkole na angliku nigdy nie umialas opisac wygladu kolegi/kolezanki, a gdyby kazano Ci opisać sprawce przestępstwa do portretu pamięciowego rozlozylabys ręce?
  • Odpowiedz