Wpis z mikrobloga

@dankpods: jakbyś jeszcze znał zasady pisowni w języku polskim to byś napisał 'prorosyjski'. Tymczasem won do fabryki trolli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@gatineau mhm. Pamięć dobra, ale krótka. Prewencyjna blokada kont bankowych, aresztowanie uczestników, zamknięcie zbiórek na gofundme, wyzywanie ludzi popierających protesty (zresztą patrz wpis wyżej) było jeszcze PRZED blokadą mostów tylko podczas pokojowej manifestacji.
  • Odpowiedz
Prewencyjna blokada kont bankowych, aresztowanie uczestników, zamknięcie zbiórek na gofundme, wyzywanie ludzi popierających protesty (zresztą patrz wpis wyżej) było jeszcze PRZED blokadą mostów tylko podczas pokojowej manifestacji.


@samozuo: [potrzebne źródło]

bo ja mam owszem krótką pamięć dlatego często googlam. I tak masz tu neutrany grunt (w sensie BBC a nie CBC)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojna: w Chinach ludzie nie mogą z fabryk wyjść i nie dostają pieniędzy za pracę, którą muszą wykonywać, nie dostają nawet żarcia.
W Kanadzie był syf, bo chcieli jakoś tam szkodzić niezaszczepionym, ale to trochę inna skala jednak.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gatineau: jestem pewien ze strzelanie do protestujących w Chinach tez jest w pełni zgodne z tamtejszym prawem.
A bezpodstawne zamykanie gospodarki jakie straty powodowało i dlaczego jak robil to pan blackface to bylo dobre? Większe niż most?
  • Odpowiedz
@samozuo: "won do fabryki trolli" Jestem na wykopie od kilku lat, przez całe gimnazjum i teraz w szkole średniej, to jest moje 4 konto bo resztę pousuwałem przez proepidemików, którzy najechali ten portal.
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv:

A bezpodstawne zamykanie gospodarki jakie straty powodowało i dlaczego jak robil to pan blackface to bylo dobre?


Pan Blackface w przeciwieństwie do Pana protestującego Truckera ma odpowiednie uprawnienia nadane przez Parlament żeby odpowiednie blokady na podstawie Quarantine Act wprowadzać.

Tak, premier państwa ma prawo jeżeli będzie miał taki kaprys nawet rozkazać wysadzenie tego mostu w powietrze (choć zapewne odpowiedni rozkaz zostanie uwalony przez sąd federalny). W żadnym wypadku nie
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv:

Chiny istnieją wielokrotnie dłużej niz Kanada, wiec nie wiem co to ma do rzeczy.


A czy ja pisałem o istnieniu czy tradycjach demokratycznych? Zrób choć odrobinę wysiłku czytając wypowiedź osoby z która dyskutujesz

Nie wiem ile wieków tradycji demokratycznych maja Chiny - ale ile by nie miały, wszystko wyrzuciła do kosza ostatnia rewolucja komunistyczna
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv:

A ja nie wiem co twoje wyimaginowane tradycje demokratyczne Kanady - od 1960 to są wg ciebie długie tradycje?


Dlaczego 1960? Kanada wybrała pierwszy responsible government w latach 1830 - a ze wzorowała się na modelu brytyjskim który to powoli ograniczał władze królewska mniej więcej od 1200 i proklamacji Magna Carta to stąd pozwalam sobie stwierdzić ze historia brytyjskiego parlamentaryzmu sięga aż 8 wieków. A kanadyjski parlamentaryzm to jej naturalne przedłużenie, w końcu kraj jest prawdziwie niepodległy od stosunkowo niedawna (de facto od 1867 choć mozna się spierać ze zaledwie od 1982 gdy dokonano patriacji
  • Odpowiedz