Wpis z mikrobloga

@zeMadafaka: zalezy od rewolweru. niektóre mają na bębenku pomiędzy komorami specjalne wystepy na których mozna oprzeć kurek na czas przenoszenia. a niektóre nie - i wtedy jedna komora musi zostac pusta.
zalezy od rewolweru. niektóre mają na bębenku pomiędzy komorami specjalne wystepy


@murison: o, ja tak mam w remiku. fajny patent, o którego istnieniu zreszta się dowiedziałem jakies pół roku od zakupu. xD

@murison: nie to żebym sie czepiał ale czemu tam jest bębenek z 1 nabojem? co to ma wspólnego?


@mojnicknawykopie: bo to chyba logo Omnis Armia, czy jak tam się zwą te chłopaki od filmików na yt. ;)
niektóre mają na bębenku pomiędzy komorami specjalne wystepy na których mozna oprzeć kurek na czas przenoszenia. a niektóre nie - i wtedy jedna komora musi zostac pusta.


@murison: nie musi. Od czasów dzikiego zachodu nastąpił pewien postęp. Mechanizmy z iglicą można wyposażyć w zabezpieczenia, wtedy opadający kurek nie przykłada siły na spłonkę i nosisz pełną karuzelę zabawy.
@Podstarzaly_Mandalorianin: Wciąż mam ból dupy o to że dzięki wyczynom Winnickiego w 2010 i 2011 nie dało się wprowadzić oryginalnej propozycji żeby repliki do 1885 były dostępne bez zezwolenia także na amunicję scaloną stąd te "rozdzielne ładowanie" wraz z czarnym prochem w ubojce wraz ze zmianami w dostępie do broni bocznego zapłonu.