Wpis z mikrobloga

@Legit_Info_12: @liter_wody: xD Polecam abyście się sami dowiedzieli. Tak właśnie to jest ginekomastia - powiększenie gruczołów piersiowych tzw. sutków.
Jako zadanie domowe macie jeszcze czym różni się lipomastia od ginekomastii bo zapewne się wam powaliło.
Właśnie powiększone "wentyle" to jedna z głównych oznak brania sterydów, nie powiększone "całe" piersi jak właśnie sugerują co po niektórzy "spece".
@Legit_Info_12: Może zamiast robić bezsensowne xD sam najpierw przeczytaj jakieś źródło albo odnieść się do czegoś? Bo jak na razie xD to widzę Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Czynnikiem hormonalnym, który wpływa na rozrost gruczołów piersiowych – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn – jest wzrost poziomu estradiolu we krwi. Hormon ten uznawany jest za najaktywniejszy ze wszystkich estrogenów (żeńskich hormonów płciowych)."
@Legit_Info_12: @liter_wody: Musicie jeszcze biologie nadrobić :)
"Sutkiem, wbrew krążącej błędnej terminologii, nazywamy cały gruczoł, który składa się ze skóry, tkanki podskórnej i gruczołowej. Brodawka i jej otoczka są zmodyfikowaną skórą. W obrębie otoczki znajdują się liczne gruczoły łojowe i potowe."

Polecam video: https://www.youtube.com/watch?v=_35RMhbHOK8
Tutaj osoba, która ma o tym jakieś pojęcie. Ja mam tylko takie pojęcie o temacie co przeczytam, słyszę lub widzę i nie robię się ekspertem bo
@rafiki89: Dobrze, tam Ci jeszcze po łacinie wysłałem jak to wyglada. Filmiku nie chce mi się oglądać. Ale pokazuje tam / mówi o sylwetce, w której nie ma powiększonej piersi tyko długi sutek i nazywa to ginekomastia? Jak tak to podaj minutę
@rafiki89: Czytania ze zrozumieniem*. Co źle zrozumiałem? Zapytałem czy na filmie który podlinkowałeś jest pokazana sylwetka, w której nie są powiększone tkanki w obrębie piersi, ba, nie są powiększone nawet brodawki a tylko i wyłącznie sutek - tak jak na zdjęciu z tego tematu? Bo zamiast odpowiadać mi na pytanie to zaczynasz gadać głupoty o lekcjach języka polskiego. A takie komentarze ze strony osoby, która nie wie jak stawiać znaki interpunkcyjne
@liter_wody: Sam przecież odpisałeś ,że nie chce Ci się oglądać więc po co ma mi się chcieć odpisywać?
Jeśli chodzi Ci o brak znaków interpunkcyjnych, jak kropki na końcu zdania lub gdzieś przecinka to spoko ale nie ma to nic związanego z rozumieniem języka.

Gdybyś obejrzał film sam byś widział przypadki gdzie porównane są różne sylwetki i tak są widoczne przypadki gdzie powiększone są tylko tzw. "wentyle", które są częścią całego
@rafiki89: Nie będę oglądał filmiku bo wiem, że mam w tym temacie większą wiedzę niż tamten autor. Wybacz, ale w kwestii medycyny „Stalowy szok” nie jest dla mnie autorytetem, którego opinią bym się mógł sugerować. Jeśli dla Ciebie tak jest, to zmień źródło informacji bo po prostu nie masz racji. Powołujesz się znowu na tamten filmik więc go pewnie oglądałeś, także prosiłem, żebyś podał konkretną minutę w której pokazana jest sylwetka