Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki z tagu #testowanieoprogramowania. Management wpadł na "genialny" pomysł, byśmy wywalili wszystkie testy automatyczne do kosza (Espresso i XCUITest na mobilkę, Playwright na Weba) i przeszli na coś takiego jak Tricentis Tosca.

Z tego co widzę, to Tosca jest jak Selenium IDE - nagrywanie "testów" poprzez klikanie aplikacji. Oczywiście jest to drogie narzędzie, niby ma integrację z CI i tak dalej. Ale ja kurde tego nie widzę by przejść na klikacza :( Więc będzie dyskusja z managementem na ten temat...

Czy ktoś miał doczynienia z Toscą? Czy mogę prosić o argumenty ZA i PRZECIW? Nie znam tego narzędzia, ale widzę już że jest mało znane, hindi-english w materiałach szkoleniowych no i samo to, że klikacz jest obarczony tym że ciężko go utrzymać...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SuperStefan: z tym syfem jest więcej problemów niż korzyści. Handlowiec omami management demonstrując najprostsze przypadki a potem jak przyjdzie co do czego to okazuje się że trzeba wszystko robić na okrętkę. Nie dajcie sobie tego wsadzić
  • Odpowiedz
@SuperStefan: Używam ichniejszego qtesta i drogi allahu jakie to jest zło, dokumentacja integracji z jira czy innymi toolami straszna. Po co oni się wtryniają w toole? Przyszedł jakiś przedstawiciel z piękna prezentacja i pomyśleli ze zmiana toola poprawi jakość aplikacji?
  • Odpowiedz
@SuperStefan: XD rip in peace. Robiłem e tosce ponad rok, w tym jakieś cuda typu odpalanie „headless” (które nigdy nie jest headless), management wielu maszyn, repozytorium wielkości 50gb+ rosnące co tydzień o pare gb. To jest gowno gowien, ktoś to sprzedaje za potężny hajs, odpalasz to tylko na windowsie, ograniczeń ma whuj, selektory to xD, są xpathy ale czasem po prostu nie działają i pozdro, siedź na supporcie z tosca
  • Odpowiedz
@SuperStefan: jakie wsparcie CI? Byle paczka npm-owa ma lepsze wsparcie CI. A support to tylko w porannych godzinach bo to sami hindusi, chyba ze wdzwaniasz się po raz piąty i nie wiedza co jest grane to fowarduja sprawę do architekta z niemiec xD
  • Odpowiedz
@Tang0: salesi Tosci to k---a mistrzowie bo robiłem w paru wielkich niemieckojęzycznych korpo i wszędzie tosca. Potem przyjdź jak projekt trwa ponad rok i wchodź w to i ogarnij im czemu testy wolna chodzą, zło zło zło
@SuperStefan:
  • Odpowiedz