Wpis z mikrobloga

#kurier #usa #fedex #poczta

Macie doświadczenie w wysyłaniu słodyczy z Polski do USA? Na stronie Fedexu jest napisane,że trzeba mieć specjalne pozwolenie. Ile trwa dostarczenie takiej paczki i jakie jest ryzyko cofnięcia tej paszki? W środku będą się znajdować klasyczne słodycze: Czekolady, ptasie mleczka, pierniki, herbata liściasta itd itd.
  • 4
@pompastic: Z doświadczenia (pracowałem w firmie kurierskiej) wiem, że wysłanie żywności do USA jest bardzo problematyczne. Nie pamiętam kto ty czy adresat musisz ogarnąć jakieś zgody w amerykańskiej instytucji FDA a i tak będą problemy przy odprawie na miejscu i możesz utopić kasę bo uznają, że coś nie może wjechać. To jest wiedza sprzed kilku lat i mogło coś się zmienić ale jeśli są jakieś zmiany to pewnie kosmetyczne.
@pompastic: Jak napisał kolega wyżej, większość jest w sklepach. Ale jeśli chcesz wysłać coś czego nie ma, to musi być w oryginalnym opakowaniu. Na granicy "Agriculture" otworzą paczkę i sprawdzą czy jest fabrycznie zapakowe. Im głównie chodzi, żeby jakieś robaki się nie przyplątały. Targam towary pomiędzy Kanadą i USA, więc jestem z tym na porządku dziennym.