Wpis z mikrobloga

@kamil-wasniewski: nigdy, nie da sie zeby jakikolwiek układ prcesorów był tanszy id kawałka pręta stawiajacego opór. Chodzi nie o tani zakup źródła ciepła tylko o optymalizacje kosztu zużycia energii (zamoast produkowac z energii cieplo, produkuje cieplo i bitkojny przy - można przyjąć - tym samym zużyciu energii).
@mazaken:
Ale w jakim celu mają produkować BTC?Czy nie chodzi właśnie o zarobek?
Jeżeli wielkie korporacje zajmujące się wyłącznie wydobyciem BTC mają problemy z zyskownością biznesu, to w jakim celu firmy miałby inwestować w koparki jedynie, aby uzyskać bardzo drogi alternatywny system grzewczy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kamil-wasniewski: Ale jakie to ma znaczenie. To nie jest alternatywne rozwiązanie, tylko cięcie kosztów. Zamiast wyrzucać nadmiarowe ciepło, korzysta z niego do produkcji whiskey. Czyli będzie miał większe zyski z kopania, w uproszczeniu
@Jarem12: Cięcie kosztów, ale dla kogo?
Może gdyby farmy miningowe zaczęły się zajmować produkcją whisky, bo raczej nie jest to rozwiązanie skierowane wobec producentów alkoholu.

Obecnie zwrot wydatków na koparkę Antminer s19 przy założeniu, że dysponujemy energią elektryczną po cenie $0.05, to około 10 lat. Wątpię, aby sama koparka przetrwała tak długo.
@To_The_Moon: tak jak masz sprzet to kalkulacja sie zmienia ale zakladam ze do tej pory producenci whisky nie kupowali koparek zamiast grzalek.
Natomiast napewno to fajny pomysl na to co zrobic ze sprzetem po padajacych kopalniach BTC i na swoisty recycling czegos co by w innym przypadku poszlo na smieci.
Czy nie lepiej poprostu skorzystać z giełdy i kupić BTC, niż koparkę?


@kamil-wasniewski: wyżej napisałem:

"jeśli ktoś wcześniej kupił koparkę to chyba lepiej jak kopie dalej i poczeka na lepsze ceny"

Kto wie ile wytrzyma używany sprzęt?


@kamil-wasniewski: w 2013 moje koparki kopały Doge przez 3-4 miesiące 24/h i z tego co wiem karty działają do teraz.