Wpis z mikrobloga

@bArrek: Nie i raz jeszcze nie. Pobocze nie jest od jazdy samochodów ciężarowych ani innych (chyba, że jedziesz rowerem, motorowerem, traktorem, zaprzęgiem konnym itp).

Ta jazda poboczem, niby dobry gest z pozoru, ale nie do końca, szczególnie w nocy - do czasu aż się #!$%@? w pieszego, rowerzystę czy nieoświetlony traktor jak to bywa w zwyczaju. Poza tym masa ludzi przez to powoduje niebezpieczne sytuacje i się #!$%@? na chama
  • Odpowiedz
@rzeznia22: pierwsza sprawa czemu się wleczesz jadąc z przyczepką? Druga sprawa to jaka różnica czy Ty wlekąc się z przyczepką przepuścisz czy ktoś bez przyczepki przepuści? Trzecia sprawa to ofc jeśli chodzi o zjeżdżanie w nocy czy przed wierzchołkiem wzniesienia czy ogólnie jak nie ma widoczności to jestem absolutnie na nie
  • Odpowiedz
@bArrek: Bo jak jedziesz z przyczepką, to możesz maksymalnie jechać 80 km/h to raz. Dwa, jak wieziesz jakiś delikatny ładunek, to chyba nie będziesz po nierównej drodze #!$%@?ć i często trzeba się telepać nawet te 60, żeby nic nie uszkodzić, nic nie spadło i ogólnie - z powodów bezpieczeństwa. Poza tym, po deszczu, przyczepa może dość mocno popchać samochód przy hamowaniu, pomimo hamulca najazdowego.

Wyprzedza się jak ma się wolny
  • Odpowiedz
@bArrek: Nie chodzi mi tylko o przyczepkę, po prostu nie jeździ się poboczem i nie wyprzedza jak nie masz wolnego pasa z naprzeciwka. Na tym należy skończyć dyskusję. Najwięcej wypadków jest tylko przez ludzką głupotę "bo się zmieszczę, zdążę" i zwykłe nieprzestrzeganie procedur jak wyprzedzanie na podwójnej, skrzyżowaniu, na wzniesieniu (pomimo linii przerywanej w takim miejscu choć widoczności kompletnie brak).

A już wyprzedzanie się przez ciągniki siodłowe w ten sposób
  • Odpowiedz
@rzeznia22: na krajówce nikt nie wyprzedza jak ma przewagę 2-3kmh tylko tak z 12-15kmh co najmniej, duże szybsze są te manewry. A praktyka pokazuje że te rzeczy o których piszesz można w większości wykonać w sposób bezpieczny tylko trzeba mieć łeb na karku. Jeździsz czasem samochodem czy tylko tvn turbo oglądasz?
  • Odpowiedz
Jeździsz czasem samochodem czy tylko tvn turbo oglądasz?


@bArrek: Nie mam prawa jazdy, mam 7 lat dopiero.

na krajówce nikt nie wyprzedza jak ma przewagę 2-3kmh tylko tak z 12-15kmh co najmniej, duże szybsze są te manewry


@bArrek: To chyba Ty mało widziałeś i mało jeździsz xD
  • Odpowiedz
@bArrek: Tak, super pomysł, zwłaszcza jak 2 dekli jednocześnie z 2 stron górki wpadnie na taki pomysł i się elegancko spotkają na szczycie, nie mając gdzie uciec. Będzie wiele radości.
  • Odpowiedz
@bArrek: Oczywiście, co nie zmienia faktu że ludzie tak robią. Podobnie, jak wyprzedzanie "na trzeciego".
Tylko dopóki to jest nielegalne jest mniejsze prawdopodobieństwo, że 2 dzbanów z naprzeciwka wpadnie na ten sam pomysł.
  • Odpowiedz
@mbasasello: ale jak widzisz że ktoś z przeciwka idzie na trzeciego to sam nie zaczynasz tego manewru xD no to jest akurat tak proste że nie myślałem że będzie trzeba komuś tłumaczyć xD
  • Odpowiedz
  • 0
@bArrek jak byłem na wakacje na Krecie to tam główne drogi tak wyglądały i się ciągle wszyscy wyprzedzali w ten sposób. Różnica taka że tam na każdej krzyżówce albo zakręcie stal fotoradar żeby w niebezpiecznych momentach nie wyprzedał sie nikt. Generalnie o ile ludzie by normalnie jeździli to nie miałbym nic przeciwko ale Polska to nienormalność i młodzi gniewni albo Janusze by się pozabijali.
  • Odpowiedz
@bArrek: A jak 2 naraz zacznie taki manewr naprzeciwko siebie? Ja z kolei nie sądziłem, że komuś trzeba będzie tłumaczyć, że nie wyprzedza się na trzeciego i koniec. Po prostu. Jest to niebezpieczne i dlatego niedozwolone. Jest pierdyliard sytuacji, w których to będzie powodować zagrożenie.
Pamiętam jakieś 10-15 lat temu to było nagminne, najbardziej wśród przedstawicieli handlowych. #!$%@?ł taki środkiem i wszyscy zjeżdżajcie na boki. Po latach udało się to
  • Odpowiedz