Wpis z mikrobloga

: Ja mówię że o żadnym nie wiem, jak od czegoś umierasz to chyba wiesz


@msichal: dokladnie, jak pytają o uczulenia czy choroby to nigdy nie mowię, ze nie mam. Jedynie ze nic mi nie wiadomo zebym miał
  • Odpowiedz
@LadyRaspberry: Moi rodzice się zdziwili jak w wieku 20 lat im powiedziałam, ze jestem na jabłka uczulona. Jak byłam mała i im mówiłam, ze mi się „oczy pocą” podczas jedzenia jabłek to to zlewali, bo „#!$%@? dziecko wymyśla”. No to się przyzwyczaiłam i myślałam, ze to normalne, ludzie tak po prostu maja, ze jak jedzą jabłka to dookoła oczu czuja okropne gorąco. I kiedyś, dorosłym będąc człowiekiem, zapytałam lekarza na
  • Odpowiedz
@Rozklapciocha: Ja z kolei mam uczulenie na sierść kotów. I co ciekawe, to przez naście lat mieszkałem w domu gdzie mieliśmy koty. I nic mi nie było. Jak się wyprowadziłem to po kilku latch nie obcowania z kotami mam tak, że jak jakiegoś pogłaszcze czy dotkne miejsca gdzie siedział kot i zbliżę rękę do oczu, to z miejsca robią się czerwone i pieką jak by ktoś mi pieprzem posypał.
  • Odpowiedz
Moi rodzice się zdziwili jak w wieku 20 lat im powiedziałam, ze jestem na jabłka uczulona.


@rudyba: znam jedną osobę, która tak ma z glutenem. Bardziej nawet nietolerancja niż uczulenie, ale po ograniczeniu, miała zdecydowanie mniej problemów z brzuchem.
  • Odpowiedz
@LadyRaspberry: ehhh, rozumiem to. Problem w tym, że za dzieciaka miałam mnóstwo wizyt u lekarza i robionych najróżniejsze badania. Problem w tym, że mama nie ma dokumentacji. I teraz się czlowieku bujaj, jak lekarz zapyta, czy w przeszłości wystąpiła dolegliwość x (°°
  • Odpowiedz
zapytałam lekarza na jakiejś wizycie, co to znaczy


@rudyba: ja na jakiejś wizycie zapytałem lekarki czy to normalne, że ciągle oddycham jedną dziurką, a druga jest zapchana. Myślałem, że każdy tak ma. Dowiedziałem się, że to krzywa przegroda xD
  • Odpowiedz
  • 3
@krewetkowa_zupka Dokumentacja medyczna jest przechowywana. Jeśli Ci na tym zależy by wiedzieć jakie diagnozy były stawiane - zaczęłabym od POZ w którym przyjmował Twój pediatrą, w dalszej kolejności zwróciłabym się do poradni specjalistycznych
  • Odpowiedz
@rudyba: Tez tak mialem.

Po zjedzeniu jakblka zawsze strasznie swedzi mnie jama ustna i przelyk.
Rodzice mowili mi to co i Tobie xD
Dopiero po latach skumalem ze to pewnie jest
  • Odpowiedz