Wpis z mikrobloga

@LadyRaspberry: Moi rodzice się zdziwili jak w wieku 20 lat im powiedziałam, ze jestem na jabłka uczulona. Jak byłam mała i im mówiłam, ze mi się „oczy pocą” podczas jedzenia jabłek to to zlewali, bo „#!$%@? dziecko wymyśla”. No to się przyzwyczaiłam i myślałam, ze to normalne, ludzie tak po prostu maja, ze jak jedzą jabłka to dookoła oczu czuja okropne gorąco. I kiedyś, dorosłym będąc człowiekiem, zapytałam lekarza na jakiejś
@Rozklapciocha: Ja z kolei mam uczulenie na sierść kotów. I co ciekawe, to przez naście lat mieszkałem w domu gdzie mieliśmy koty. I nic mi nie było. Jak się wyprowadziłem to po kilku latch nie obcowania z kotami mam tak, że jak jakiegoś pogłaszcze czy dotkne miejsca gdzie siedział kot i zbliżę rękę do oczu, to z miejsca robią się czerwone i pieką jak by ktoś mi pieprzem posypał.
zapytałam lekarza na jakiejś wizycie, co to znaczy


@rudyba: ja na jakiejś wizycie zapytałem lekarki czy to normalne, że ciągle oddycham jedną dziurką, a druga jest zapchana. Myślałem, że każdy tak ma. Dowiedziałem się, że to krzywa przegroda xD
@rudyba: Tez tak mialem.

Po zjedzeniu jakblka zawsze strasznie swedzi mnie jama ustna i przelyk.
Rodzice mowili mi to co i Tobie xD
Dopiero po latach skumalem ze to pewnie jest uczulenie.

Co ciekawe. Jesli masz uczulenie na jablka to bardzo mozliwe, ze jestes uczulona rowniez na pylki Brzozy. Bo te alergeny sa bardzo podobne.
Brzoza pyli chyba na wiosne, wiec mozliwe, ze wtedy tez masz jakies obiawy np. swedzenie oczu,