Wpis z mikrobloga

@vectoreast Nie wiem, ja się na grzybach nie znam, powtarzam co mówili pacjenci. Prawie zawsze i oni i rodziny powtarzali jak mantrę, że to na pewno nie grzyby, bo zbierają tylko te, których są absolutnie pewni. No cóż...to zawsze były grzyby :/

@marksizm-kulturowy Ci, którzy byli zatruci i udało się zidentyfikować źródło byli zatruci sromotnikiem. I na pewno zaraz mi zaczniesz tłumaczyć tak jak oni wszyscy, że sromotnika się nie da z
  • Odpowiedz
tego co Ty wrzuciłeś nigdy bym nie zebrał


@Draakul:

Są ludzie, którzy uważają że te muchomory są smaczniejsze niż kanie. Moim zdaniem czubajka kania w panierce z patelni smakuje równie dobrze jak mleczaj rydz z tzw "blachy". Czyli suchej patelni. Natomiast muchomor czerwieniejący ma po podsmażeniu na maśle - orzechowy i nieco ziemisty smak. Jak dla mnie wypada jednak nieco gorzej niż kanie i rydze. Być może u części grzybiarzy spożywających
  • Odpowiedz
Nie wiem, ja się na grzybach nie znam, powtarzam co mówili pacjenci. Prawie zawsze i oni i rodziny powtarzali jak mantrę, że to na pewno nie grzyby, bo zbierają tylko te, których są absolutnie pewni. No cóż...to zawsze były grzyby :/


@mbasasello: jako były pracownik Służby Zdrowia powiem Ci jakich lekarzy nie trawię - tych przeświadczonych o własnej nieomylności bo oni najczęściej będą narażeni na popełnienie błędu. I to samo można
  • Odpowiedz
jako były pracownik Służby Zdrowia powiem Ci jakich lekarzy nie trawię - tych przeświadczonych o własnej nieomylności bo oni najczęściej będą narażeni na popełnienie błędu. I to samo można przenieść na grzybiarzy. Także rozumiem, że trafiali Ci się tacy pacjenci z syndromem wyparcia.


@vectoreast Ale to nie tylko w medycynie, bo w każdej branży się tacy zdarzają. Ale masz rację, mało co tak wkurza jak ludzie absolutnie pewni swoich diagnoz jeszcze przed
  • Odpowiedz
@Sandrinia: Geez ziom, trzeba było to obtoczyć w jajku, bułce tartej, tak jak kotleta. Wtedy na ciepło jak zjesz to nie odróżnisz od karkówki, kania jest w pytę dobra w takiej formie ;)
  • Odpowiedz
@Sandrinia: takiej zmrożonej bym nie jadł bo to już stary owocnik. Prawdopodobnie będzie niesmaczny. Ale podrzucę Ci 3 gatunki które jeszcze można na spokojnie znaleźć: płomienica zimowa (zimówka aksamitnotrzonowa), boczniak ostrygowaty i uszak bzowy.
  • Odpowiedz
żyję, nic mi nie jest, to była kania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Sandrinia: wiem. Dlatego też nie podnosiłem alarmu. Normalnie owocnika w takim stadium już bym nie zbierał. No ale co kto lubi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz