Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radus: Ogólnie standardowo stare dziady robią syf dla młodego pokolenia ¯\_(ツ)_/¯.

Btw. nie mam pojęcia czemu usunął się mój wpis
  • Odpowiedz
tak tak, historia daje pogląd na sytuacje, jeśli Serbowie są prorosyjscy, ale nie daje poglądu jeśli Ukraińcy jawnie gloryfikują morderce


@atipicadepressio: nie odnosiłem się do dyskusji na temat polityki, po prostu uważam, że historia bardzo przydaje się w życiu, niestety przeważająca ilość ludzi nie analizuje sama, a bezkrytycznie słucha politycznych łbów z internetu/TV, z których to każdy powie to co JEMU wygodnie...
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cyberchosnek: z tym sie zgodze, historia może sie przydać, ale nie obcego kraju, tym bardziej kraju, z którym obecnie niewiele nas łączy. Nigdzie nie pisałem o moim braku znajomości historii Polski, tylko serbskiej a to jest w moim przekonaniu znaczna różnica. No ale to jest internet, tu każdy musi być ekspertem od wszystkiego

@godlike: Wstyd to mi by było udawać że się znam na jakimś temacie o którym nie mam
  • Odpowiedz
@wykopowicz71: ale to nie ma dla wykopu znaczenia, przecież 90% wykopu interesuje się jakąkolwiek historią od marca tego roku, to jak Serbię NATO załatwiło to jeszcze nie doczytali, zresztą zaraz tamta historia okaże się ruską propagandą. To że zwożono Albańczyków by utworzyć Kosovo i #!$%@?ć Serbii i to że NATO Serbię zaatakowało nie ma znaczenia. Serbia nie ma i nie miała nikogo oprócz Rosji do pomocy, to samo Syria i Iran
  • Odpowiedz
@atipicadepressio:

Wiedza o tym że Serbia jest jakkolwiek prorosyjska do niczego nie jest mi potrzebna.


Napisałeś też to, a to już wiedza bardzo przydatna.

Warto znać choć trochę najnowszej historii Serbii, przynajmniej powierzchownie - to nadal bliskie otoczenie, a w tamtym regionie zaangażowane było i USA i Rosja. I chociażby to, że przecież przez Serba wybuchła I WŚ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bounty: ale w sumie tak jest, sprawa z Przewodowa pokazała że mimo oczywistego przykładu, wykopki wciąż nie wierzą że ukraiński interes nie jest zgodny z naszym

  • Odpowiedz
@atipicadepressio: Nie rozumiem sympatii do serbów, to jeszcze większe prymitywne bydło od rosjan. Robienie z nich ofiar wojen na bałkanach to niezły fikołek xD

Przepraszam, ale akurat Serbię to NATO napadło. I niekoniecznie zasłużenie.


@wykopowicz71: Całkowicie zasłużenie. Za wszystkie zbrodnie wojenne Serbów i za popieranie tych mordów przez społeczeństwo należało im się 100x więcej bomb na głowy.
  • Odpowiedz
@PomidorovaLova: Nikt nie każe robić z nich ofiar wojny, ale też nie można z nich robić jedynych winnych. Tam nie było złych i dobrych, mordowali się od lat z przerwą na bycie Jugosławią. Albańczycy z Kosowa, UCK, bośniaccy muzułmanie to tacy sami zbrodniarze którzy mordowali serbów, wywozili więźniów na organy.
  • Odpowiedz
To że zwożono Albańczyków by utworzyć Kosovo i #!$%@?ć Serbii


@YodaMonster: xDDD

Tak tak, Oni zwozili Albańczyków do do jugosłowiańskiej prowincji xDDD

Interwencja w Kosowie miała miejsce przez Srebrenicę. Cywilizowany świat się obawiał, że Serbowie znowu szykują się do przeprowadzeni czystek etnicznych.

Trzeba było nie nie uprawiać masowych mordów jako strategii prowadzenia wojny, ludobójcy nie mają najlepszej reputacji i potem to w nich wraca rykoszetem.
  • Odpowiedz