Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #pizza
Z kategorii „nawet nie wiedziałam, że mi potrzebne, ale fajnie mieć” to dostałam piec do pizzy na urodziny od znajomych ( ͡° ͜ʖ ͡°) ma ktoś wypróbowany przepis na ciasto do pizzy? Też pewnie da radę zrobić w tym chleb albo bułki. Ani tego ani tego nigdy nie robiłam, ale ze względu na to, że ten piec jest prosty w obsłudze (wystarczy napalić drewnem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), to bym popróbowała coś.
tusiatko - #gotujzwykopem #pizza 
Z kategorii „nawet nie wiedziałam, że mi potrzebne,...

źródło: comment_1669586603nUW4iVe3lq4BYgkEthQLER.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@tusiatko: 1. Kup mąkę do włoskiej pizzy - Caputo Pizzeria, która jest dobra dla początkujących
2. Przygotuj sobie następujące składniki:
- 1000g mąki
- 600g wody
- 30g soli
- 1g świeżych drożdży

Wyrób ciasto, formując dużą kulę do powstania siatki glutenowej - jeśli kiedykolwiek piekłaś chleby to pojęcie "window pane" będzie znane.
Tutaj zaczną się czasy sprawdzone dla tej mąki, by kulki były rozciągliwe, a rant był nieco podniesiony.

Blok
  • Odpowiedz
  • 0
@rnggod: Hmm a to nie jest tak, że na drewno to lepszy smak? Poza tym wczoraj na imprezie znajomi już wypróbowali, to taka pizza sie robiła w minutę - z tym, że na moje oko lekko za bardzo spieczona ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale myślę, że to przez ciasto (oni robili jakieś na prędko - gdybym wiedziała co szykują, to bym jakieś porządne przygotowała, no ale to
  • Odpowiedz
@tusiatko: Piec ma oddać temperaturę, drewno tylko przeszkadza w utrzymaniu tej samej temperatury podczas wypieku przy większej ilości placków. Drewno dymi, co może niektórym przeszkadzać. Zostaje jeszcze kwestia popiołu. Gaz jest łatwiejszy w obsłudze i nie trzeba odprawiać zbędnych rytuałów oprócz odpalenia gazu zapalarką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A smak drewna w pizzy to tylko błąd przy wypieku.
  • Odpowiedz