Wpis z mikrobloga

@Tomciox: R9 290 już dobrze śmiga, wystarczyło dołożyć ramu do kompa, przez co nie cgminer nie wywalał błędów.

Teraz chce podłączyć dwie 7970.

Dzięki za link. Rozumiem, że masz tą przejściówkę i działa ? Podłącz się do tego 2 zasilacze i całość do płyty głównej ?
@wyngiel: Cała sztuka polega na tym, by dopalić 2 zasilacz bez podłączania go do płyty (bo nie ma już takiego wejścia). Można skorzystać z podanej przejściówki albo zrobić to samemu znając podstawowe podstawy majsterkowania (poziom - wymiana żarówki) z pomocą jednego z wielu poradników w necie.
@wyngiel: Nie mam akurat tej przejściówki, ale to działa. Możesz też sam takie połączenie na własną rękę zrobić, podłączając odpowiednie kabelki. Ja mam w koparce 3x7950+1x7970 i zasilam to jednym zasilaczem 13000W. Dopiero teraz składam drugą koparę i tam zastosuję dwa zasilacze podłączone tą przejściówką.
@wyngiel: coś tam trzeba zewrzeć - zielony i jakiś inny, ale nie pamiętam, nie robiłem sam, tylko powtarzam co zasłyszałem na wykopie

* chyba chodzi o jakieś środkowe kabelki
@wyngiel: w telegraficznym skrócie:

1. W głównej wiązce kabli zasilających płyte główna zmostkować ground (GND) (obojętnie jakikolwiek czarny kable) ale pamiętam że musi to być dosyć solidny kabel inaczej spalisz styki

2. Również w głównej wiązce kabli zasilających płyte główną musisz zewrzeć line POWER ON (zielony przewód, styk 14 w ATX 20, styk 16 w ATX 24) by oba zasilacze wystsatowały przez naciśnięce przycisku power.