Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Właściwie dlaczego polska obrona przeciwlotnicza nie strąciła pocisku, który zabił dwójkę Polaków?
Przecież jasne jest, że nowoczesne systemy radarowe mają zasięg setek kilometrów (wspierane przez samoloty radarowe i satelity).

#ukraina #wojsko #radary #bekazpisu
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Adaslaw: bo trudno zareagować w dwie sekundy czyli obliczyć algorytm i wystrzelić przechwytującą rakietę. Do tego ruskie już strzelali parę kilometrów od naszej granicy, to i nasi byli pewni, że rakieta spadnie w granicach Ukrainy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vayloren: zatem dlaczego polskiemu rządowi zajęło tyle godzin ustalenie co się stało? Nawet radarowe nie mamy?

A odnośnie systemów antyrakietowych: czemu polskie systemy nawet nie podjęły próby stracenia nadlatującej rakiety?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mexxl: jakie 2 sekundy? Przecież istota mojego wpisu jest to, że systemy radarowe, które ponoć posiadamy, mają zasięg 100 lub więcej km.
@Adaslaw:

jakie 2 sekundy? Przecież istota mojego wpisu jest to, że systemy radarowe, które ponoć posiadamy, mają zasięg 100 lub więcej km.


Nie można sobie strzelać opl 100km w głąb obcego kraju, opl broni ważnych strategicznie celów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrezeeS7: dzizas, ale ja nie mówię o strzelaniu w głąb obcego państwa, ale o czasie, aby nasza opl nastawiła rakiety i odpaliła je, kiedy wrogie rakiety są już nad naszym terytorium.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Adaslaw:

jakie 2 sekundy? Przecież istota mojego wpisu jest to, że systemy radarowe, które ponoć posiadamy, mają zasięg 100 lub więcej km.


No mają i co z tego? Z zasady systemy aktywowane są jak rakieta przekroczy granicę, a tutaj nikt się tego nie spodziewał, tym bardziej, że ruskie już strzelali parę kilometrów od naszego terytorium. Akurat w tej sytuacji opl nie zdążyłby nawet zadziałać, nie mówiąc o odpaleniu pocisków opl.
Jedynie
@Adaslaw: Rakieta w naszej przestrzeni była 6 sekund, nie da rady obronić terenu 6km od granicy czekając aż przekroczy granicę bo za mało czasu na reakcję, wystrzelenie rakiety opl i w ogóle dotarcie do celu. Rakieta manewrująca, w każdej chwili może skręcić więc może sobie lecieć wzdłuż granicy i skręcić w dowolnym momencie. Jedyna opcja by nic nie spadło na przygraniczny teren to niszczyć wszystkie rakiety jakie znajdują się w zasięgu
dzizas, ale ja nie mówię o strzelaniu w głąb obcego państwa, ale o czasie, aby nasza opl nastawiła rakiety i odpaliła je, kiedy wrogie rakiety są już nad naszym terytorium.


@Adaslaw: xD widac ze nie masz pojecia w jakim stanie jest nasza obrona p-lot
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
xD widac ze nie masz pojecia w jakim stanie jest nasza obrona p-lot

@mikkeboss:
Fajnie, pajacu, że napisałeś w jakim stanie jest nasza obrona opl ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Adaslaw: a widzisz pajacu, nie masz pojecia, a jakies swoje wydumane pretensje wypisujesz xD powodzenia z szybkim zestrzeleniem rakiety ktora leci z predkoscia mach 2 czy nawet wiecej. Juz pomijam kwestie lokalizacji naszych wyrzutni obrony plot i to ze rakieta spadla ~7km od granicy, policz sobie przez ile byla w polskiej przestrzeni powietrznej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikkeboss: ale zasięg radarowy to nie jest 7km, ale setki kilometrów (ze wsparciem samolotów rozpoznawczych i satelit).
Więc sam sobie policz ile było czasu na ustawienie polskich rakiet opl.
@Adaslaw: Po raz 50000000. OPL w czasie pokoju jest rozciągnięta nad lotniskami (z uwagi na doktrynę wojenna Rosji). Nie mamy Żelaznej Kopuły jak w Izraelu.
Uprzedzając pytania o rozpoznanie rakiety. To proces w rządzie trwał długo. Rakieta była rozpoznana szybko i informacja była przekazana do odpowiednich osób.
Jeszcze masz jakieś pytania czy idziesz się uczyć na poniedziałkowa kartkówkę z przyrki? Bo serio wałkowane tutaj to już 10000000 razy, wiec albo trollujesz