Wpis z mikrobloga

Pytanko do ludzi uczących się albo ogarniających dobrze JAVE. Chciałbym się zacząć uczyć by się nauczyć ogarniać, robiłem już pare kursów z yt, ale problem polega na tym że jak nauka HTML i CSS szła mi dobrze bo widziałem co powstaje z tego ci pisze i jakie to ma ułożenie na stronie to w Javie nie mogę tego ogarnąć i sobie wyobrazić… nie umiem sobie wyobrazić po cholerę jest tablica jak można zrobić println każdej liczby itp. Znalazłem kurs gdzie gość co jakiś czas porównuje coś do pudełka jak np w char i ze tam się mieści jeden rekord i już łatwiej jest mi to zrozumieć, ale jak widzę że nagle robi coś nie wiem zupełnie po co i co to ma na celu to już mi się pieprzy wszystko. Robiłem zdania na w3C czy jak sie to nazywa i większość miałem dobrze za 1 razem ale była to raczej pamieciowka ze to tam ma być i tyle ale nie rozumiałem jaki wynik to ma dać. I teraz moje główne pytanie.
Jak się uczyć by się nauczyć albo co przeczytać żeby móc sobie to zobrazować po co to i to się wywołuje, bo takto nie umiem znaleźć tego rozwiązania żeby to konkretnie miało wyjść. Wybaczcie za chaotyczny opis ale mam 1% baterii a dopiero wieczorem będę mógł podładować.
#programowanie #java #programista15k
  • 10
@Lordon: najlepiej to wymyslic sobie jakas prosta aplikacje, np kalkulator w konsoli, i zaczac go pisac. Najpierw nauczyc sie syntaxa, probowac stosowac rozne typy danych, doczytywac co po co i dlaczego.

Ja tak zwykle polecam poczatek nauki. Nauka teoretyczna to slaby pomysl ogolnie :)
nie umiem sobie wyobrazić po cholerę jest tablica jak można zrobić println każdej liczby itp


@Kuriozal: O chłopie, jak masz takie problemy to weź olej ta jave i może idź do JS i tam spróbuj. Tablice masz do przetrzymywania danych. Jakbyś musiał trzymać w pamięci kto ile ma jabłek, to łatwiej jest zrobić 1 tablice jabłka i w niej trzymać imiona i liczbę jabłek, niż robić zmienne $ania = 7, $adam
@Lordon: java i w ogóle języki programowania (html i css to nie języki programowania) to nie lista znaczków które przeglądarka interpretuje i wyświetla z tego obrazki tylko języki do przetwarzania danych komputera (zer i jedynek)

nie umiem sobie wyobrazić po cholerę jest tablica jak można zrobić println każdej liczby itp.


a ty patrzysz na jave jak na html do konsoli
@Lordon: co za banda frustratów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dobrze kombinujesz. Wizualizacja to świetny sposób na zrozumienie abstrakcji. Wydaje mi się, że musisz tylko trafić na właściwe materiały do nauki - kogoś z ambitniejszym podejściem niż youtuber czytający dokumentację albo pokazujący "pa jakie to proste".

Nie jestem na bieżąco z kursami, więc nie podpowiem niczego konkretnego, ale w poszukiwaniu ambitniejszych źródeł poprzeglądałbym materiały z jakiś topowych uczelni