Wpis z mikrobloga

Rosyjskie wojska zachowuja sie jak nazisci

Tam zobaczyłem bestialstwo ruskich. Wtedy jeszcze nikt o tym nie wiedział. Oni jeszcze nie wyszli z Buczy, więc nie było informacji o tym, co zrobili. W okolicach Czernihowa po raz pierwszy zobaczyłem splądrowane domy, pozarzynanych ludzi.

W Ukrainie w małych wioskach zwykle przez środek idzie główna ulica. Tam są sklepy, budynki lokalnych władz i wzdłuż nich jest płot. W jednej wsi na palach tego płotu zobaczyliśmy ponabijanych ludzi. Cała wioska, ludzie, zwierzęta, porozrzynani, flaki, wszystko na wierzchu. Cała wioska była wyrżnięta, puszczona z dymem, po prostu jak na drugiej II wojnie światowej.


https://wiadomosci.onet.pl/swiat/za-wolnosc-wasza-i-nasza-polacy-na-wojnie-z-rosja/dmn10yx

Kompletnie nie rozumiem jak mozna wspierac rosje w tym zero-jedynkowym konflikcie, w ktorym mordowani sa bestialsko cywile?

Zdziwiło mnie też to, że wszystkie cerkwie, które spotykaliśmy w wioskach, z których wycofali się Rosjanie, były szczególnie niszczone, wysadzane, a księży wieszali na latarniach. Nie jestem szczególnie wierzący, więc pytałem chłopaków, o co tu chodzi. Oni mi mówili, że takie niszczenie szczególnie cerkwi należących do Kościoła Prawosławnego Ukrainy, miało symbolizować zniszczenie ukraińskiego narodu.


#ukraina #rosja #russiahateclub #wojna
  • 7