Wpis z mikrobloga

mam dwa rozdzielacze i coś jest z nimi ostro nie tak. Wszystkie rotametry "leżą". Woda w jest w tych "szklankach". Co jest nie tak?

Podłogówka po całości, podłączona pod pompę. Grzeje okej, ale nie mogę regulować w ogóle, bo nie widzę jak mocno się przytyka obieg. Mogę ewentualnie zamknąć ale chciałbym mieć jakąś minimalną możliwość sterowania.

#budowadomu #hydraulika #budujzwykopem #ogrzewanie
Pobierz hipodrom - mam dwa rozdzielacze i coś jest z nimi ostro nie tak. Wszystkie rotametry ...
źródło: comment_1669369103HfIXXPGC7EurWftpmzGM96.jpg
  • 19
@Sckb: kurde właśnie to była moja pierwsza myśl, ale na 80% nie - mierzyłem pirometrem i zasilanie jest minimalnie cieplejsze (delta na pompie przy zasilaniu i powrocie mam 1-2 stopnie więc ciężko to dokładnie zmierzyć) - ale nie grzeje jeszcze mocno bo nie mieszkam więc może dlatego

@wojtas1980: na 90% jest sporo powietrza w układzie - myślisz że to może być przyczyna?
@marek22: podeślę wieczorem, teraz mam tylko takie słabe zdjęcie

Co do odpowietrzenia - niestety hydraulik odpowietrzył dwa rozdzielacze. Ale rury które biegną od pompy do rozdzielacza były zapowietrzone i to wszystko zostało wtłoczone w podłogę. No i wszystkie rury w kotłowni tak samo. Pompa teoretycznie sama ma odpowietrznik, więc może za jakiś czas to ogarnie? Ale nie słychać żeby "syczała"
Pobierz hipodrom - @marek22: podeślę wieczorem, teraz mam tylko takie słabe zdjęcie 

Co do...
źródło: comment_1669371680bjxo9uzzXsX6Fa68ndpGxY.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marek22: czyli dobrze rozumiem że rotametry skalowane od dołu powinny być na powrocie, a od góry na zasilaniu? Raczej u mnie zasilanie jest cieplejsze czyli chyba jest ok jeśli chodzi o podpięcie
@marek22: bardzo dziękuję, faktycznie znalazłem też takie info w necie. Muszę wezwać hydraulika na małą rozmowę :)

żeby je odróżnić najlepiej jak zwrócić uwagę na podziałkę jak " 0 " jest na dole szklaneczki to są to rotametry które montujemy na powrocie ,gdy jest "0" na górze szklaneczki to montujemy na zasilaniu


Ciekawe czy hydraulik musi przełożyć całe belki czy tylko zamienić rotametry z tymi "pokrętłami"