Wpis z mikrobloga

Zainteresowałem się ostatnio odchudzaniem i dietą keto bo jestem grubasem i chce schudnąć. Kilka dni studiowałem temat i mam wrażenie, że zwolennicy tej diety zachowują się sekciarsko. "Chcesz mieć idealne zdrowie - tylko keto", "Chcesz mieć niskie ciśnienie - tylko keto", "chcesz mieć małe otłuszczenie - tylko keto", "Jak jesz węglę to nigdy nie będziesz zdrowy, węgle to śmierć!!!!!". Nie twierdzę, że dieta jest zła, twierdzę, że wielu jej zwolenników sfiksowało.

Ta dieta to nie jest jakieś objawienie, dokładnie ten sam efekt można uzyskac zwyczajnie mniej jedząc. Moja partnerka to straszny chudzielec, ma diete wysokowęgalnową, w sensie ze te węglowdany to zdecydowana większosc jej pozywienia, ale ogólnie je mało i do tego robi nieświadomie IF (od kolacji o 18.00 do śnaidania o 11 nie je nic bo jej się nie chce). Te 2 posiłki, które je między 11 rano a 18 wieczorem to są czesto niemal same wegle, jak bułka z warzywami i potem na obiad ziemniaki, surówka i jakieś mieso, oczywiście codziennie są też ciasta i batoniki na przekąski, ale nie w jakiś dużych ilośiach. Jest bardzo chuda, ma zarysowane mięsnie brzucha, ciśnienie 90 na 60, krzywa insulinowa idealna. Bez żadnego keto, je po prostu mało i robi IFa nawet o tym nie wiedząc. Cała tajemnica to jak najmniejsza otyłośc brzuszna, nie masz brzucha to węgle niegroźne bo cukeir jest szybko zbijany i dosyć ze nie dochodzi do wysokich wartości to bardzo szybko spada do jego poziomu na czczo.

Ja mam otyłość (chyba już zszedłem do nadwagi), jem to co zawsze czyli głównie niezdrowe węglowodany i po miesiącu IFa schudłem 8kg, poprawił się cukier, triglicerydy z 240 na 140. Już nie robie drzemek codziennie o 14. 1 miesiąc IFa dał takie efekty.

#dieta #keto #odchudzanie
  • 16
Nie twierdzę, że dieta jest zła, twierdzę, że wielu jej zwolenników sfiksowało.


@Syn_Tracza: niby tak, ale nie do końca. Myślę że chodzi o to że keto zrobiło się w przeciągu roku niezwykle modne, a to co czytasz to wypowiedzi neofitów. Neofita zawsze brzmi tak samo, nieważne o jakiej idei się wypowiada ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

dokładnie ten sam efekt można uzyskac zwyczajnie mniej jedząc

kwestia bardzo indywidualna,
kwestia bardzo indywidualna, jak ktoś nie ma chorób metabolicznych to najpewniej tak, są w końcu ludzie którzy chudną na IIFYM jedząc gówno, ale to niczemu nie dowodzi. Twoja dziewczyna nie jest szablonem dla nikogo.


@matra: Jasne, to nie jest metaanaliza, ale dowód anegdotyczny. Ale jestem pewien, że 99% jak nie wiecej chudzielców nie ma problemu z poziomem cukru (od któego zaczyna się cały zespół metaboliczny) niezależnie co jedzą, tak samo 99%
Ale jestem pewien, że 99% jak nie wiecej chudzielców nie ma problemu z poziomem cukru (od któego zaczyna się cały zespół metaboliczny) niezależnie co jedzą


@Syn_Tracza: to znaczy tak - szczupłe osoby również miewają IO i problemy z gospodarką cukrową ogółem, szczupłe dziewczyny również mają PCOs. Bardzo ryzykowne jest też mówienie, że ktoś się czuje dobrze i jest zdrowy niezależnie od tego co je - dziś tak, niemniej organizm w większości
@Syn_Tracza:
Byłem ponad rok na tej diecie z przyczyn zdrowotnych. Teraz znowu jem węgle, gorzej się czuje i pewnie jak mi bóle stawów wrócą to keto znowu zawita na stół.
Co do chudnięcia to schudłem jakieś 8-10kg. Nigdy nie liczyłem kalorii(raczej ograniczałem okno żywieniowe co dawało podobny efekt), a dodatkowe 2kg schudłem kiedy zacząłem jeść co drugi dzień.
Co do keto-sekty to jest to prawda, ale mają też trochę racji jeśli
@Syn_Tracza: mam takie same odczucia jeśli chodzi o nastwienie "fanów" keto.
Sam jestem na czymś pomiędzy keto, a LCHF, ale nie przestrzegam magicznych 20g węgli (czasem wpadnie i 100g), czy też 80% tłuszczu. Nie liczę też kalorii, jem tyle, żeby się nasycić. Oczywiście, nie wcinam ciągle boczku smażonego na smalcu i grillowanego halloumi.
Po jakimś czasie takiego sposobu odżywiania organizm "wie", kiedy przestać wpier...ć.
Do tego trzeba mieć zdroworozsądkowe podejście.
Jeśli
Sam jestem na czymś pomiędzy keto, a LCHF, ale nie przestrzegam magicznych 20g węgli (czasem wpadnie i 100g), czy też 80% tłuszczu.


@basic_error: Niestety umiarkowanie nie jest ostatnio modne. Ja podszedłem jeszcze mniej restrykcyjnie. Ustaliłem sobie jakiś kilka zdrowych zasad jak unikanie słodyczy, napojów słodkich i alkoholu. Dodałem okno żywieniowe od 20 do 10 rano (czyli bardzo malo hardcorowe) i 1h szybkiego marszu dziennie i mam znakomite efekty a do tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Syn_Tracza: bez urazy Ale wszystko zadziała jeśli chodzi trochę ogarnie się swoją dietę z poziomu sraki. I przyznaje rację keto niektórych trochę wciągnęło zbyt mocno i wcale węgle to nie diabeł wcielony, aczkolwiek są ludzie którym ta dieta pomaga unikać przetworzonego syfu I ogólnie jeść mniej kalorii.