Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #budujzwykopem #pytsniedoeksperta #kiciochpyta
Mirki, Mirabelki, znające się na budowlance, pytanie jest następujące:
Jaki mógłby być obecnie, całkowity koszt budowy domku na ogródku działkowym? Powierzchnia maksymalna, jak pozwalają przepisy (35mkw?), z poddaszem użytkowym. Domek murowany. Stan zamknięty - z łazienką, wykończeniem itp - meblować i mieszkać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z góry dzięki za przybliżoną wycenę
  • 5
@Kotouak: Widziałem w jakimś programie ze udało się wybudować dom za 80 tysięcy. Parter z antresola, 33 metry chyba. Szczerze mówiąc to nie wiem czy mógłbyś coś takiego na ogródku działkowym postawić, mimo małego metrażu bryła była dość spora.
@Kotouak:

Konsekwencje kontroli, która wykaże, że działka jest wykorzystywana niezgodnie z prawem, mogą być dla działkowiczów opłakane, jeśli nie posiadają drugiego domu. Nie obowiązują wtedy ich żadne kary finansowe, ale zarząd ogrodu może rozwiązać umowę o dzierżawę działki – w takiej sytuacji działkowicz zobowiązany jest opuścić ogród w ustalonym terminie, a jedyne, do czego ma prawo własności, to obiekty znajdujące się bezpośrednio na działce. Nie przysługuje mu wtedy żadne prawo do
@garbaty33: dziękuję za informację. Może to nie jest konkret, ale zawsze jakiś punkt odniesienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@darek-jg: panie, ja chcę mieć fajny domek letniskowy na wypasie a nie bawić się w mieszkanie na dziko na działce xD to nie jest odpowiedź na moje pytanie, ale dziękuję za ostrzeżenie