Wpis z mikrobloga

Apple chyba coraz bardziej sobie strzela w kolano, może ja nie idę za technologią, nie wiem.Pierwszy problem spotkał mnie kiedy kupiłem Maca i ekran ultrapanoramiczny, okazało się że Mac nie skaluje poprawnie obrazu, co też mi przyznał sam konsultant Apple i powiadomił mnie że miał ten sam problem.Drugi problem napotkałem przy zgrywaniu zdjęć na widnowsa, proces ten został bardziej skomplikowany, być może z przyczyn technicznych.Nie mogłem wejść bezpośrednio do folderu iphone z poziomu mojego komputera i zgrać zdjęcia wytnij, wklej tak jak dawniej tylko potrzebne są teraz dwa programy, zdjęcia i itunes.Żeby było prościej apple usunęło w iphone funkcje zaznacz wszystkie zdjęcia, tak aby wszystkich nie można było usunąć, tylko trzeba sobie pojedynczo wyklikać 3000 zdjęć i usunąć. (Rozmawiałem z dwoma konsultantami na infolinii Apple i podobno nie ma innego sposobu).

#apple #iphone #macbook
  • 18
@maszko1996: Zdjęcia z folderu da się przenieść, musisz mieć tylko wyłączona optymalizacje zdjęć iCloud (bo wtedy nie masz full rozmiarów na tel) oraz zaznaczyć opcje w ustawieniach przenieś na maka/PC żeby nie wywalało błędu.
Problem pierwszy - opisywany bardzo podobny dzisiaj na tagu, możliwe ze po usbc będzie działać.
Zaznaczenie wszystkich zdjęć usunęli faktycznie xD
@maszko1996: Co do pojedynczego zaznaczania zdjęć to nie do końca.
Zaznaczasz 1 zdjęcie, trzymasz palec i jedziesz w dół do samego końca. Fakt faktem nie jest to „usuń wszystko” które trwa 1 sekundę. Ale tez nie trzeba klikać pojedynczo. W moim przypadku zaznaczenie 3000 zdjęć to kwestia 5-10 sekund.
Jednym palcem trzymasz zaznaczenie, drugim przesuwasz szybko na sam dół.
@maszko1996: No nie wiem, zawsze nie działało skalowanie na monitorach nie hidpi, używało sie jakis skryptów żeby to odblokować. Ze zdjęciami też chyba, telefonów apple używam od iphone 4 i nie dało się już zdjęć zgrywać bez itunes.
@maszko1996: Może po to żeby przyzywaczic ludzi do takiej rzeczy, ja pobieranie obrazów na Macu bardzo lubię nic się nie gubi a zdjęcia można odrazu z telefonu usunąć :D