Wpis z mikrobloga

@witos: ale jak pytalem w ING to poprawny kapital bedzie w dniu zabierania raty. Czyli rozumiem, ze jak zabieraja 10 grudnia to dopiero od 10 grudnia beda liczyc odsetki od kapitalu.
@93michu93: Odsetki są naliczane za każdy dzień z pozostałego kapitału. Nie wiem dokładnie jak to funkcjonuje w ING, ale z tego co piszesz to jeżeli nadpłacisz 1 grudnia, następnie 10 grudnia pobierze ci ratę ale od kapitału sprzed 1 grudnia i wtedy ci przeliczy dopiero nową ratę, to system po przeliczeniu zaliczy ci zapłacone odsetki na poczet kolejnych odsetek tudzież potraktuje to jako część nadpłaty. Nadpłaca się najszybciej jak to możliwe
jak się uzbierały odsetki to najpierw odsetki potem kapitał


@lllsss: nie, jezeli robisz nadplate to calosc nadplaty idzie na kapital, nie na odsetki

Odsetki są naliczane za każdy dzień z pozostałego kapitału.


@witos: to jest prawda gdy nie ma wakacji kredytowych. Podczas wakacji naliczanie odsetek jest zamrozone.

Nadpłaca się najszybciej jak to możliwe i tyle.


@witos: nie do konca, podczas wakacji kredytowych lepiej bylo wrzucic na lokate 7% i
@93michu93: przecież mówisz że kończą ci się wakacje i chcesz nadpłacić i ja odpowiadam o nadpłacie po wakacjach kredytowych. Zgodnie z ustawą w trakcie wakacji odsetki nie są naliczane i głupotą jest nadpłacać w trakcie. Przecież to jest oczywiste.

Po raz kolejny mówię - najkorzystniej jest nadpłacić najszybciej jak się da, czyli pierwszego dnia po wakacjach. A jeżeli dalej to do ciebie nie trafia to cóż, nadpłać sobie kiedy chcesz to
przecież mówisz że kończą ci się wakacje i chcesz nadpłacić i ja odpowiadam o nadpłacie po wakacjach kredytowych.


@witos: no okej ale wakacje liczone sa do 31 listopada czy np. do 10 grudnia jak pobieraja rate?

Nie denerwuj sie, po prostu uprosciles sobie moje pytanie :P
@lllsss: "jak się uzbierały odsetki to najpierw odsetki potem kapitał" to zalezy od banku. W ING zawsze splaca sie tylko kapital a odsetki splaca sie w normalnie racie. W mBanku podczas nadplaty system automatycznie czesc nadplaty pobierze na splate odsetek do dnia nadplaty a reszte na kapital.
Powinny być jakieś testy wiedzy i na inteligencję przed udzieleniem kredytu.


@absoladoo: to nie ma znaczenia w tym przypadku, wiedze mam chyba calkiem rozlegla bo czasami nawet w teleturnieju sie pojawie, a testow IQ rozwiazalem tyle, ze jestem kilkanascie punktow nad srednia (wiec mozliwe, ze i nad toba).

Ty tak serio czy trollujesz?


@absoladoo: ale w ktorym miejscu?
@93michu93

wiedze mam chyba calkiem rozlegla bo czasami nawet w teleturnieju sie pojawie, a testow IQ rozwiazalem tyle, ze jestem kilkanascie punktow nad srednia

I nadal nie wiesz jak działa kredyt hipoteczny na setki tysięcy złotych który wziąłeś na dziesiątki lat
I nadal nie wiesz jak działa kredyt hipoteczny na setki tysięcy złotych który wziąłeś na dziesiątki lat


@absoladoo: i mozesz mi wytlumaczyc? Mi sie wydaje, ze to tez dosc dobrze ogarniam i podejrzewam, ze najlepiej byloby nadplacic na kilka dni przed zakonczeniem wakacji kredytowych. Wyprowadz mnie z bledu jesli zle napisalem
@93michu93 Nie opłaca się nadpłacać na kilka dni przed końcem wakacji bo przez te kilka dni odsetki od kredytu jeszcze się nie naliczają, a możesz przez ten czas trzymać pieniądze na lokacie która przez ten czas wypracuje jakąś kwotę. Tak samo nie opłaca się czekać z nadpłatą do 10 bo do tego dnia będą naliczane odsetki. Najlepiej więc nadpłacić w ostetnim dniu wakacji kredytowych, a to czy tego dnia bank pobierze dotąd
@93michu93 odsetki w kredycie hipotecznym naliczane są dziennie więc im szybciej zrobisz wpłatę tym mniej zapłacisz odsetek i nieważne czy Twój bank nadpłatę w całości przeznacza na kapitał czy najpierw na odsetki a potem kapitał to i tak się wyrówna w pierwszej racie wg harmonogramu, którą zapłacisz.