Wpis z mikrobloga

ludzie spod znaku #kredythipoteczny #kredyt #banki, czy regularne nadpłacanie kwot na kapitał w celu zmniejszenia raty, poza zmniejszeniem raty po pewnym czasie również skraca okres kredytowania?

liczę i liczę, i za każdym razem mi tak wychodzi (ʘʘ)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zmniejszyć ratę czy ok


@MichaelT128: ta. nie chce skracac okresu kredytowania, chce zmniejszac rate, moge to robic nawet co miesiac. i tak wlasnie liczac, co miesiac 1500 i powoli coraz wiecej, w pewnym momencie skraca mi sie okres kredytowania, bo juz nie ma z czego przedluzac
  • Odpowiedz
@Grubogruby: :) mam kredyt do czerwca 2044. jak bym nadplacal co miesiac 1300+, to rata sie zmniejsza, wiec powoli nadplacam coraz wiecej, i w pewnym momencie zaczyna sie skracac okres. i to grubo. koszty sie zgadzaja teoretycznie.

pewnie nie chce rezygnowac z odsetek, ale jak juz nie ma od czego liczyc, to wyjscia nie ma. w pko jestem, bank zasrany, rekalkulacja na skrocenie okresu kosztuje 0,5% od niesplaconego kapitalu :D
  • Odpowiedz
@subiel: Dlatego nadpłacaj ze zmniejszeniem raty tak, żeby z każdą kolejną ratą kwota nadpłaty była większa o tyle, o ile zmalała ci rata - czyli cały czas przekazuj do banku co najmniej pierwotną wysokość raty. Koszty odsetkowe wyjdą identycznie jak przy skróceniu okresu, dodatkowo nie zapłacisz tych 0,5% prowizji no i będziesz miał mniejsze zobowiązanie na wypadek, gdyby coś było nie tak z twoimi finansami i potrzebowałbyś pieniędzy.
  • Odpowiedz
ludzie spod znaku #kredythipoteczny #kredyt #banki, czy regularne nadpłacanie kwot na kapitał w celu zmniejszenia raty, poza zmniejszeniem raty po pewnym czasie również skraca okres kredytowania?


@subiel: Tak, finalnie skutkuje to skróceniem okresu kredytowania. Rozwiązanie, które wyżej podał @witos to w ostatecznym efekcie dokładnie to samo, co skrócenie okresu kredytowania.
  • Odpowiedz