Wpis z mikrobloga

Macie doświadczenia z naprawą samochodu z OC sprawcy w UNIQA? Wybrałem, żeby zrobić to w ich warsztacie współpracującym, żeby nie latać samemu i szukać co i jak. No i czekam już 1.5 tygodnia aż warsztat się w ogóle odezwie, nie mówiąc już o samej naprawie. A infolinia tylko zostawia notatki, bo żadnego kontaktu do tej sieci warsztatów nie mają (a przynajmniej nie chcą podać), a w internetach też zadnego kontaktu do nich nie ma.
Jak to pchnąć dalej?

#motoryzacja #samochody #ubezpieczenia
  • 8
@CytrynowySorbet: Kiedyś z 4 lata temu miałem szkodę z ich OC w sensie naprawiałem swoje auto, to wspomnienia mam złe. Jedyny ich plus to to że bez (większego) problemu uznają zewnętrzne wyceny, czy to jeśli chodzi o wartość auta czy kosztorysy napraw.
przecież tej firmy już nie ma. To teraz Allianz jest bo ich wykupił
@CytrynowySorbet:

U mnie jeden samochód był w unice ubezpieczany w marcu, ale teraz jak wklepie w ufg to normalnie allianz pokazuje, tak samo aby coś zrobić online to również na stronie allianz.
@CytrynowySorbet: Przecież firma ubezpieczeniowa nie ma tu żadnego znaczenia. Po szkodzie normalnie robisz wycenę ubezpieczyciela sprawcy, idziesz do dobrego ASO, robisz tam drugą wycenę i przekazujesz im sprawę. Oni już resztę dogadują i tylko oddajesz auto jak będą gotowi i dostajesz od ASO jakieś nowe auto demo jako zastępcze a czas naprawy.
@Bejro: zaproponowali mi naprawę w warsztacie współpracującym, na co się zgodziłem, żeby samemu nic nie szukać. I to jest jakaś sieć partnerska warsztatów, która leci w #!$%@? i nie dzwoni, a infolinia twierdzi, że mam czekać, bo oni zadzwonią się umówić na odbiór i naprawę. Jednocześnie wszystko co jest w internecie o tej sieci, to że współpracują z uniqa i tyle.
Zastepczy już mam od uniqa, tylko że wolałbym swój, szczególnie
@CytrynowySorbet: To w jaki sposób masz zastępczy jeśli swojego nie oddałeś? Jeśli masz czym jeździć i płaci za to ubezpieczyciel to bym się tym jakoś nie przejmował bo im zależy na tym aby to szybko zakończyć. Sam bym jednak się nie zgadzał na naprawę proponowaną przez ubezpieczyciela.
@Bejro: normalnie, mój zgodnie z prawem jest niezdatny do jazdy (rozbite boczne lusterko od strony kierowcy), więc już należy się zastepczy z OC sprawcy. I należy się do czasu, aż mój nie będzie naprawiony.
I UNIQA w sumie się nie musi spieszyć, bo oni tylko pośredniczą. Zgłosiłem w swoim ubezpieczeniu w ramach systemu BLS i oni się później rozliczą z ubezpieczycielem sprawcy.

Sam bym jednak się nie zgadzał na naprawę proponowaną