Wpis z mikrobloga

Mireczki, zamiast przesiadać się na iP 14, wróciłbym chętnie do #android, co brać żeby nie jebnąć o ścianę tym androidem po godzinie?

Chodzi o płynność działania, o baterię na cały dzień, dual sim i ew. dłuższe wsparcie.

Na telefonie nie gram, potrzebuję go do pogody, fb i komunikatorów

#pixel 7? coraz więcej negatywów się o nim pojawia
#oneplus? jeśli tak to który?

Inni producenci też wchodzą w grę

Budżet bez ograniczeń.
#cebuladeals #apple #iphone => jeśli 14 jest znośna... ale niby to 12 na sterydach a 12 mam :D #apple #google
  • 16
@octopussy8: Mam P7.

Szybkość ładowania ~90%/h - jak dla mnie całkiem okej.

Przed zakupem miałem obawy z tym paskiem aparatów i nie podobał mi się wizualnie, ALE teraz uważam, że wizualnie jest całkiem ok, a z etui w ogóle mi nie przeszkadza.

Codziennie ładuję go o ~23, zazwyczaj do 80%. Na drugi dzień o 23 mam ~30%. Praktycznie cały czas na wifi - nie licząc czasami małych epizodów na LTE, dodatkowo
@octopussy8: Czego oczekujesz. Bo odbiór płynności, czy działania srajfona to kombo animacji, haptyki, jakości wyświetlacza, głośników, dobrego aparatu (a w Pixelu 7 pro to podobno najlepszego), świetnie działąjącego gps (ot choćby do tej pory zawsze jaki mbym telefon w ręce nie miał, czy ktoś przy mnie jak odbierał paczkę z paczkomatu zdalnie to apka mieliła i mieliła i nie zawsze zmieliła i często trzeba było skanować kod, ze srajfonem podchodzę do
@octopussy8: Nie wiem, bo nie miałem Pixela osobiście. Wydaje mi się, że srajfon wygrywa pod tym względem, estetycznie też, bo plecy Pixela są paskunde, ale takie rzeczy byłbym w stanie zaakceptować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@octopussy8: Mam pixela 7 pro i oppo x5 pro.

Plusy Pixela: działa płynniej (lub po prostu lepsze animacje), szybsze updejty, więcej dostępnych akcesoriów, tylnie kamery trochę lepsze (ale czasami oppo zrobi lepszą fotę), możliwość instalacji różnych bez-googlowych romów, trochę lepsza bateria.

Plusy Oppo: lepszy modem, 2 x fizyczna sim, lepsza kamerka selfie, bardziej poręczny i lepiej leży w dłoni (jest węższy, ale wyższy), o dziwo więcej opcji i możliwości personalizacji (nakładka
@octopussy8: dobry wybór. Tak jak pisze @Wizun - jeśli zależy ci na spójności, czyli haptyka, animacje, integracja (lens, asystent), spięcie tego wszystkiego z aplikacjami Google (a nie masą protez i bloatware), plus masz podstawy zmysłu estetyki, to żadnej konkurencji nie znajdziesz. W bonusie najlepszy aparat.
Ale nie brakuje ludzi którym podoba się np. MIUI ()
iOS to upośledzony system, ale wielu wystarcza.