Wpis z mikrobloga

Mam revoluta, ostatnio sporo kupuje na zagranicznych sklepach. W apce są dane do wpłaty by zasilić konto, jednak są i teksty sugerujące, że dane są raczej dla mnie niż do szerszej grupy. No i pytanie: czy mogę podawać numer konta z revoluta innym by dostawać przelewy? Często ze znajomymi chociażby rozliczamy sie za paliwo - więc tu jakiś przelew za 200 zł, tutaj za pizze 3 dychy - jednak od większej ilości osób.
Revolut ma opinię banku w którym lepiej nie trzymać sporej gotówki, dlatego wolę zapytać czy takie transakcje nie zostaną odebrane jako prawie kasy, bycie słupem itd.

#revolut #banki #bankowosc
  • 5
@chomik3: Przy takich kwotach raczej nikt się nie zainteresuje. Jeśli przy numerze konta nie ma zaznaczonego na czerwono wymaganego konkretnego tytułu przelewu wymaganego do zaksięgowania płatności (dla niektórych walut tak jest, bo rachunek jest zbiorczy), to masz indywidualny rachunek i każdy może wysłać ci przelew. Dla PLN powinieneś mieć indywidualny numer konta.
@chomik3 jeżeli ktoś inny ma revoluta to nie potrzebuje znać twojego konta by przelać pieniądze, kontakt w aplikacji wystarczy. Do rozliczania się na szybko blik jest lepszy.
@sberatel: Blika mam na firmowym. A że nagonka jest straszna ostatnio (a przynajmniej w mediach), to wolę na inne konto wpłaty. Ostatnio miałem np przelew od ciotki której kupiłem piekarnik. Niby nic złego nie zrobiłem, ale jak mam chodzić po US i być wypytywany "co to za pienionszki, a gdzie fakturka na to?" to wolę użyć revoluta.