Wpis z mikrobloga

Mirki pracujace z domu mam pytanie. Zauważyłem u siebie ze jak pracuje z domu to zazwyczaj kończę prace później niż gdy jestem w biurze, bo nie widzę ludzi wychodzących więc robię dodatkowe rzeczy, i mam pytanie, jak sobie radzicie z ta sytuacja gdzie pracujecie z domu? jakie macie metody żeby "wyłączyć" się z pracy
#pracbaza
  • 10
  • Odpowiedz
@Secretariat: mam na umowie wyznaczone godziny w których pracuje, po 15 może do mnie zadzwonić ktoś z szefostwa tylko prywatnie. Ale trochę hybrydowo bo czasem musze gdzieś podjechać coś wytłumaczyć ale luz, po drodze zakupy zrobię sobie lub kebaba kupię.
  • Odpowiedz
@dragon7: @ItsyBitsyPajonk: prawdopodobnie głupie pytanie, ale czy mieliście tak od początku ze punkt 5 i wylaczacie się czy trochę wam to zajęło? Bo mam problem, ze to moja pierwsza praca po studiach więc nadal mam ta mentalność ze mam pełno rzeczy do zrobienia pomimo ze koniec końcem potem robię dodatkowe rzeczy XD
  • Odpowiedz
@Secretariat: jak najbardziej rozumiem, kolego, też tak dość często mi się zdarza. Zdecydowanie łatwo - praca z domu, to samo biurko do pracy i do rozrywki, ten sam monitor, tylko osobny komputer, więc bardzo łatwo siedzieć się zasiedzieć, specjalnie jak coś ciekawego się robi albo, ooo, jeszcze tylko ta mała rzecz, tylko to czy tamto dokończę, a tu ktoś akurat coś szybkiego zapytał, odpowiem. XD
Ponad dwa lata w tej
  • Odpowiedz
@unluckysoap: Dzięki za odpowiedz!, ja tłumaczę sobie ze się uczę i zdobywam wiedzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to prawda zawsze coś tam zrobię podczas pracy, ale to prawda staram się zapewnić dni po pracy zajęciami i różnymi rzeczami ale nadal czuje tak jak mówisz tylko odpisze, tylko sprawdzę.
  • Odpowiedz
@Secretariat: Z wiekiem przychodzi świadomość że jak masz swoją firmę to robisz 24/7 jak trzeba bo może to Ci dać korzyści. Jak pracujesz u kogoś czy w korpo hmmm możesz się starać, robić wszystko, nawet nadgodziny. Dadzą ci podwyżkę może, ale... jak będzie źle to bez skrupułów Cię zwolnią, albo jak córka prezesa będzie chciała mieć tą posadę. Czy to złe? Nie bo to ich interes, tylko miej świadomość tego. A
  • Odpowiedz
@dragon7: Plusem jest to ze nie mam tego podejścia przywiązania do firmy tylko patrzę co mogę się nauczyć i rozwinąć, i w sumie mam swoją karierę rozplanowana, co chce robić, z końcowym celem własnej firmy więc o to się nie martwię, bo w to ze firma się troszczy o pracownikow to nie wierze, ale dzięki za komentarz! warto się upewnić ze tak to wyglada i nie warto
  • Odpowiedz