Wpis z mikrobloga

@kotbehemoth: Szkoda, że zdjęcie na stronę MahaNakhon. Siłą hoteli w tej okolicy przy Saphan Taksin (obok jest choćby dużo tańszy ale też fajny Centre Point Silom) jest ładny widok na rzekę a z the Dome hotelu Lebua at State Tower pewnie ładnie widać Wat Arun i Pałac Królewski i Icon Siam.
@kotbehemoth: Prawie dobrze bo teraz pokazujesz stronę południową - w tle widać karuzelę z Asiatique the Riverfront. Wat Arun i Pałac Królewski są przy rzece z Twojego punktu widzenia po prawej stronie. Spoko najważniejsze, że w ciepełku.
@kotbehemoth: Drogo panie kocie Behemocie. Jak lubisz takie widoki i jeszcze jesteś w "stolycy" to zobacz Baiyoke Sky Restaurant bo często mają promki bufet za 700-800 bht. Ja kiedyś jeszcze zanim nie poznałem ludzi w Bkk zasypiałem w tym maluchu, który widać w dolnej na dole Twojego zdjęcia. Jak na Bkk to dość dobry hotel w niskośrednim budżecie obok Lebua i lubianego przez Chińczyków Shangri La. Dodam też, że wg mnie
  • 3
@roo-bin dzięki za tipy:) byłem w Bangkoku kilkanaście razy. Bardzo lubię takie szwędanie się po mieście, pływanie tramwajami, promem po rzece czy jazdę skytrain. Tym razem jestem tylko na kilka dni i pracuję w ciągu dnia. Wieczorem tylko jedzenie (niekoniecznie tajskie bo zachodnie jedzenie też jest dużo lepsze niż w Singapurze gdzie mieszkam), masaże i oglądanie pań tańczących na rurach. Tak więc jestem przy Sukhumvit.
@kotbehemoth: Widać, że ogarniasz, może jakiś fajny poradnik o Bangkoku? Albo coś konkretnego polecasz do poczytania? Wiadomo, szukam nieoczywistych miejscówek, ale też fajnych klubów dla gaijinów. Jadę sam, więc zastanawiam się nad bezpieczeństwem na jakichś imprezowych ulicach, na co się przygotować? :)
@Airon1337: Wątek o promocjach dotyczył bufetu w hotelu Baiyoke na 78 piętrze tego wieżowca (podaję piętro tylko z tego powodu, że w tym samym hotelu są też serwowane i posiłki premium na wyższych piętrach z lepszym widokiem).