Wpis z mikrobloga

Polacy to ..... cebulaki. Change my mind.

Sytuacja z dzis. Jedziemy z rozowa na wieksza czesc Grudnia do Polski, do rodzinnego miasta, wiec chcemy dla spokoju wynajac male mieszkanko na 20dni. Znalazlem w fajnej okolicy, pies akceptowany wiec rezerwuje na #airbnb i czekam na potwierdzenie. Gospodarz - rozowy pasek - odpisuje ze wszystko spoko, ale pisze o psie, a ona nic nie widzi o tym w rezerwacji, musze zaznaczyc bo wtedy ma inne ubezpieczenie.. patrze ze jednak jest.. No ale skoro tak to moze blad na portalu, happens. Anuluje, chce na nowo zarezerwowac i co? Cena byla 200pln/noc z psem, a tu nagle mi wyjezdza 260PLN/noc. Czyli #!$%@?ła sobie +30%, tylko temu ze ktos byl zainteresowany..
Oczywiscie rozmowa z supportem była, potwierdzili ze kobietka sobie zmieniła ceny po tym jak mi odpisała.. Wiec typowo #cebula ze strony gospodarza, byle zarobic.. A rozowa jeszcze do niedawna twierdziła ze nie jest tak zle w tej Polsce, ludzie w miare normalni..

Oczywiscie finał taki ze szukamy czegos innego, ale kawy juz dzis nie bede potrzebował nim to rozchodze

#airbnbtorak #wynajemkrotkoterminowytorak #rozowepaski
  • 18
@Ytaremtujest: Gdzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@rrobot: Nie, gdy ktos mi kłamie ze nie widzi zwierzecia w rezerwacji, tylko po to by podbic cene o 30% bez zadnego powodu.

@ShpxLbh: Poza portalem nie masz ubezpieczenia, musisz komus obcemu zaufac itp. Rozumiem ze przy tym co ludzie odwalaja mozna miec obawy.. Zobaczymy, napisałem do znajomej, ktorej znajomi maja mieszkanie na wynajem. Jak beda mieli wolne, to
To bardziej nawyk,


@krzyzakp: dalej lepiej pozno niz pozniej zmienic nawyki.

To ze gdzies jest normalnie to nie oznacza ze w tym kraju jest normalnie. Taka "prawda objawiona" i warto o niej pamietac.
hotele to najgorsze miejsca do spędzenia urlopu. Nawet nie ma o czym dyskutować xD


@Ogau: proponuję przejechać się do hotelu z prawdziwego zdarzenia a nie na opłotkach Radomia czy innego Sosnowca. Hotel z małą liczbą gości ale w pełni działającą infrastrukturą (basen, sauna, siłka, restauracja itp.) a do tego położony tak, że można bez problemu obskoczyć większość atrakcji turystycznych w okolicy to nie jest taka rzadka rzecz.
@Vladimir_Kotkov: będę leciał pół świata, żeby jeść, pić i bawić się w jednym budynku i jeszcze będę płacił za to więcej, niż za picie, jedzenie i zabawę codziennie w innym miejscu xD

No ale jajeczniczki nikt mi na śniadanie nie zrobi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Ogau właśnie cały myk polega na tym, że można znaleźć takie hotele, które zapewniają powyższe i jednocześnie nie drenują kieszeni. I ja Ciebie dobrze rozumiem, bo kilkanaście lat temu też jeździliśmy na urlop mając tylko bilet lotniczy a zakwaterowanie ogarnialismy na miejscu, tam gdzie nam się najbardziej akurat podobało. Niestety wraz z wiekiem wzrastają wygody i nocleg pod namiotem albo w Airbnb z pluskwami już nie jara ;)
Niestety wraz z wiekiem wzrastają wygody i nocleg pod namiotem albo w Airbnb z pluskwami już nie jara ;)


@Vladimir_Kotkov: wiesz, że jest jeszcze coś pomiędzy kwaterą żula, a nudnym hotelem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

które zapewniają powyższe i


@Vladimir_Kotkov: ale po co mi restauracja, siłownia, sauna czy inne masaże w hotelu, jak z tego wszystkiego mogę skorzystać na mieście? Jadąc na wakacje z noclegu wychodzę
@krzyzakp: dlaczego piszesz ze Polacy to cebulaki, skoro cebulakiem i januszem biznesu okazala sie wlascicielka mieszkania? Nie ladnie tak wrzucac wszystkich do jednego wora.