Wpis z mikrobloga

@GoNpKNSsz: Te wszystkie czujniki są tak badziewne, że mi się zawsze chce aż śmiać jak ludzie to pokazują. Mieliśmy czujnik na budynku gminy przez jakiś czas i w całej miejscowości może być czyste powietrze, a wystarczyło jak sąsiad w domu obok rozpalił w piecu i wywalało poza skalę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Musiało by być ich kilkanaście i wyciągana średnia, aby to było wiarygodne.
@MicroPepe: Ale praktycznie w każdym mieście masz po jednym czujniki. Na pewno w tych mniejszych miastach. bo mało jaką gminę stać na kupienie, czy wynajęcie kilku. Nawet jeden to jakiś dziwny koszt, bo musi być "profesjonalny" i zaraz automatycznie przesyłać dane do jakiejś firmy, która ma jakąś mapkę w Internecie i wychodzi z tego, że po okresie próbnym rezygnujemy.
@nophp: czujniki są tanie jak barszcz - zwłaszcza dla jednostek samorządowych - tylko trzeba średnio ogarniętego gościa który to zamontuje i zepnie w sieć. Sam mam dwa czujniki w domu i zamknąłem się w 100 PLN z ich zakupem i instalacją. Zapisują dane na jakiegoś starego laptopa a ja mogę sobie obejrzeć wykresiki na stronce WWW z serwera apache odpalonego na tym samym laptopie. Da się - wystarczy tylko chcieć!
Te wszystkie czujniki są tak badziewne, że mi się zawsze chce aż śmiać jak ludzie to pokazują. Mieliśmy czujnik na budynku gminy przez jakiś czas i w całej miejscowości może być czyste powietrze, a wystarczyło jak sąsiad w domu obok rozpalił w piecu i wywalało poza skalę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Musiało by być ich kilkanaście i wyciągana średnia, aby to było wiarygodne.


@nophp: ale co to