Wpis z mikrobloga

Co polecacie? Remarkable 2 czy onyx boox note air 2 plus?
Zadania: robienie notatek ręcznych (oraz dużo w one note notuje, często przenoszę tam ręczne notatki), czytanie ebooków.
Jeżeli używacie, dajcie znać co Wam się najbardziej podoba, a co najmniej i czego Wam brakuje a podanych modelach. A może jakieś alternatywy? ;)

#tablet #ebook
  • 15
@DzeyKeyOrg: sorry, ale dla mnie czytnik ebooków służy do czytania, a nie odbębniania roboty za tablet

tobie potrzebny jest tablet z ekranem e-ink, a nie czytnik na androidzie ze słabym prockiem
@Dibhala no tak, Onyx i remarkable to tablety z e-inkiem.
Remarkable ma swój system i podobno fenomenalny ekran, Onyx ma możliwość obsługi one note (Android).
I tak chciałem sprawdzić, czy ktoś jest w stanie wnieść coś do tematu po jakimś okresie użytkowania.
@DzeyKeyOrg: ja korzystałem z onyx boox note jakieś 3 lata temu przez kilka miesięcy. Jako czytnik był boski, pdfy coś tam nawet obrabiał lepiej niż konkurencyjne czytniki ebooków, jakieś tam notatki nawet próbowałem kreślić. Ale dla mnie czytnik robi za sprzęt do czytania, nie za telefon czy tablet do wszystkiego - a jednocześnie do niczego - więc trudno mi swój empiryzm przełożyć na twoje potrzeby.

Kup, sprawdź, oddaj po tygodniu jak
@DzeyKeyOrg może ten art pomoże ci zdecydować czy remark jest dla ciebie https://ithardware.pl/testyirecenzje/remarkable_2_test_recenzja_opinia-19934.html

Ja korzystam z Onyx Nova 3. Na poczatku nie bylem zadowolony z kontrastu ekranu, ale jak porównałem z jakimś Pocketem w kolorze czy starszym Kindlem okazało się, że nie jest tak źle, a nawet było najlepiej z tych porównywanych. Co do Androida, często jest problem z poprawnym wyswietlaniem tekstu w menu w apkach. Dobrze, że wziąłem większy ekran, bo
@Dibhala @Cyfranek @bialy100k @JezelyPanPozwoly @JezelyPanPozwoly
kupiłem finalnie iPada Air 5 generacji z Apple pencil... i jestem zachwycony. To był chyba najlepszy wybór w mojej opinii - teams, office, notatki w onenote, whiteboard + dodatkowe rzeczy poza pracowe. Daje radę jako notatnik ;) testowałem też inne zwykle tablety na np. windows czy android, ale żaden nie dawał wrażenia tak prostego i gotowego do pracy jak iPad.
z minusów - bateria w porównaniu do
z minusów - bateria w porównaniu do eink


@DzeyKeyOrg: No i dobrze, że znalazłeś opcję która ci pasuje.
Z ciekawości zapytam o dwie rzeczy: jak często w praktyce ładujesz oraz czy da się to użytkować z długotrwałym podłączeniem od sieci - mam na myśli co najmniej 2-3 tygodniowe "odcięcie" od wifi/GSM łączącego z Internetem.
@bialy100k
w tygodniu ładuje w sumie codziennie, w weekend jak nie używam to wcale. ma to do siebie, że jak go naładuje i nie ruszam np. przez naście godzin, to w sumie nadal ma 100% (bez GSM, ale podłączony do wifi).

dla mnie nie ma sensu używanie bez sieci - mam wersję bez GSM, więc poza wifi jadę na necie z tel.
inaczej nie synchronizuje mi notatek, które później np. przeglądam na