Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki,
Skończyłem niedawno objazdówkę po Japonii na własną rękę, miałem w planach wpis na ten temat, ale w sumie dopiero co było ama i tam było sporo odpowiedzi. Dzisiaj mam trochę czasu, więc jak ktoś potrzebuje świeżych informacji bardziej pod kątem około turystyczno-organizacyjnym to postaram się odpowiedzieć. Miejsca jakie odwiedziłem to Fukuoka, Hiroszima, Itsukushima, Himeji, Kioto, Osaka, Nara, Kanazawa, Nikko, Kawaguchiko i Kioto.
#podroze #podrozujzwykopem #japonia
Kruszoe - Czołem Mirki, 
Skończyłem niedawno objazdówkę po Japonii na własną rękę, m...

źródło: comment_1669033377iAF3n46Yxmkc6aJFYFdWpK.jpg

Pobierz
  • 9
@kaszannna: praktycznie zawsze hotele, pokój dwuosobowy z łazienką średnia za cały wyjazd wyszła mi 26 euro za noc. Często w mniejszych hotelach jest też dostęp do kuchni, pralni. @Pomarancza008: całość pobytu 24 dni, bez lotów wyniosła 2985euro z Jr passami włącznie. Nie jest mega droga, ceny podobne jak w zachodnich krajach europejskich, jedzenie na mieście lokalne jest tańsze, zwłaszcza lunche dobry zestaw obiadowy można zjeść już od około 7 euro.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kruszoe: Hej, pisałeś, że pokój dwuosobowy - 3k euro wyszło Ci za osobę? (Przypuszczam, że tak xD).
Ja właśnie kupiłem loty na przyszły rok, łącznie 25 pelnych dni na miejscu (miała być Korea a wyszło jak wyszło xD) i dopiero później zacząłem sprawdzać ceny na miejscu (póki co tylko Tokio) i jestem mega zaskoczony póki co - wydawało mi się, że jest o wiele drożej z jakiegoś powodu. Szczególnie przeróżne wejściówki
@Ludzik19: 3k euro wyszło mi za całą tą imprezę dla dwóch osób, bez lotów. Hotele zarezerwuj sobie z wyprzedzeniem, bo potrafią wystrzelić z dnia na dzień.
Też długo żyłem w przekonaniu, że jest tam mega drogo. Tak naprawdę komunikacja jest tylko droga, dlatego JR pass obowiązkowo sobie zorganizuj.
W jakim okresie jedziesz? Ja bardziej byłem nastawiony na jesień, więc dobór miejscówek był raczej pod tą porę i niekoniecznie wszystko podpasuje pod
@Kruszoe: Wow 3k euro za 2 osoby to super biznes :)

My lecimy pod sam koniec marca i wracamy po 20 kwietnia. Właśnie tak jak czytam to jesień i wiosna to najdroższe okresy. Teraz jak szukałem już hoteli na booking to np. w Tokio poniżej 300 pln za dobę było bardzo mało wyboru, ale też szukałem póki co blisko większych stacji - może to dlatego.

JR na 100% będziemy brali. Ambitna
@Ludzik19: dużo ludzi właśnie w ten okres wiosenny celuje. Plan bardzo zbliżony do tego co ja robiłem, więc czasowo myślę, że bez problemu, większość miejsc takich jak Nara, Hiroszima czy Osaka to tematy na jeden dzień bez większego uczucia niedosytu, więc może coś Ci się uda jeszcze wcisną coś wcisnąć. Po drodze do Hiroszimy na pół dnia warto zajechać do Himeji.

Z płatnościami/wypłatami nie było większego problemu. Myślę że przez pandemie