Wpis z mikrobloga

  • 103
Kierowca autobusu, który zginął w niedzielę w wypadku na pl. Grunwaldzkim we Wrocławiu miał za sobą cały dzień pracy we wrocławskim MPK. Prezes MPK Krzysztof Balawejder poinformował, że człowiek, który zginął w autokarze, był od 2018 r. pracownikiem etatowym miejskiej spółki. W niedzielę, zanim przesiadł się do pojazdu prywatnego przewoźnika, pracował od godz. 5.48 do godz. 14.21 na linii 128. W pracy w MPK Wrocław miał pojawić się w poniedziałek, o godz. 6.30.

Balawejder zapowiedział, że od 27 listopada tego roku każdy kierujący w MPK będzie musiał złożyć oświadczenie dotyczące dodatkowego zatrudnienia.

#wroclaw #mpkwroclaw
  • 41
  • Odpowiedz
@Tommy__: Nagle się okaże, że zabraknie im pracowników bo tak wielu jeździ na dwa etaty.

Nie wiem czego on się spodziewa.

Jak zwykle reakcja dopiero po jakiejś tragedii. Szkoda klawiatury nawet.
  • Odpowiedz
@Tommy__: a tachografy to są przypisane do autobusu czy do kierowcy? Bo inaczej to co to za pieprzenie ile masz pracodawców, jeżeli jeździsz w normach
  • Odpowiedz
via Android
  • 44
@Darth_Gohan ciekawe jak wyglądało życie tego człowieka jak od 6 rano do 14, jeździł dla MPK, po 21 jeszcze pracował u prywaciarza, a w MPK miał się znowu pojawić o 6.30 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@dqdq1: Ty mi nie musisz mówić. Jak oni każą im wybrać między robotami to może się okazać, że ładnie zacznie brakować ludzi do obslugi autobusów. To nie jest jakaś wiedza tajemna.

Temat ucichł na chwilę jak ludzie sobie ogarnęli właśnie tak grafiki, że jeźdżą i tu i tu. Jak każa im wybierać może być niewesoło.
  • Odpowiedz
Balawejder zapowiedział, że od 27 listopada tego roku każdy kierujący w MPK będzie musiał złożyć oświadczenie dotyczące dodatkowego zatrudnienia.


@Tommy__: ciekawe czy informacje o takich przypadkach zlewali tak, jak moje zgłoszenia dotyczące niebezpiecznych zachowań na drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hmm no wlasnie moze dorabial do rat kredytu ale powiedzmy ile godzin moze byc gosc za kolem a ile odpoczynku? Co znaczy odpoczynek, moze isc grac w pilke sobie amatorsko? Moze. 8h w MPK pozniej 6h u prywaciarza, 4h snu i znow MPK? Jeszce nie wiemy co odwalil Skoziarz ale ponoc juz byl rozwalony na rondzie wczesniej czy jednak on zepchnal autokar czy co? Nagrania z Ronda chyba nie beda publiczne.
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: Tia przycinają je od jakiś 5 lat także spokojnie tym razem na pewno się uda.

@dqdq1: Na MPK już była presja płacowa i to spora. Jak Michalczewski wchodził to wręcz walka na stawki była. Trochę się uspokoiło, ale po tym co się teraz stało pewnie będzie grubo.
  • Odpowiedz
@Tommy__: A tam byli jacyś pasażerowie? Równie dobrze mógł robić jakieś podstawienie, typu przejazd przez miasto, więc też od razu bym nie zwalał winy na to.
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@Iudex W niedzielę prowadził przewozy pracownicze do jednej z wrocławskich fabryk. Pojazd wyjechał z drugiej strony pl. Grunwaldzkiego, koło akademików Kredka i Ołówek nawrócił. Prawdopodobnie zdążył zabrać dwie osoby. Do wypadku doszło około godz. 21.20. W ten dzień kierowca był w pracy nie dłużej niż pół godziny.
  • Odpowiedz
@Tommy__ będzie coraz więcej takich wypadków. Dopóki będzie mało ofiar czytaj tylko będzie ginąć Areczek to elo nie ma problemu. Coś się zmieni jak będzie wypadek +10 ofiar śmiertelnych to wtedy pan minister dziura w dupie stworzy nowe przepisy. TVN nakręci reportaż. MPK przejdzie reformę zmieni szefostwo. Koło spierd9lenia się zamknie. Jedynie szkoda Areczka
  • Odpowiedz
Balawejder zapowiedział, że od 27 listopada tego roku każdy kierujący w MPK będzie musiał złożyć oświadczenie dotyczące dodatkowego zatrudnienia.


@Tommy__: myślałem, że w każdym zakładzie pracy tak jest :D (ja musiałem złożyć takie oświadczenie, nawet niejedno)
  • Odpowiedz