Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Trzy dni temu stoję na lotnisku w Katowicach czekając na wylot do Hurghady (Egipt). Po odprawieniu bagażu idę na check in a następnie kontrolę paszportową. Przed moją rodziną (żona i dzieci) stoi Ukrainka z synem level 6-9.

Nasza straż graniczna informuje ją, że nie ma czegoś tam w paszporcie i musi dostać jakiś stempel więc ma udać się nie do okienka EU a All Passport. Paszport oczywiście Ukraiński.

Kilka godzin później ta sama Ukrainka w Hurghadzie przy wyrywkowej kontroli zapytana "what is your nationality" odpowiada stanowczo "I am from Poland".

No #!$%@?### człowieka strzela od razu bo nie dość, że normalny Polak myśli czym grzać w domu to jeszcze bezczelnie kłamie.

Ruskie następny ciekawy temat. Dla mnie obydwie nacje to dzikusy.

Ale może mi ktoś łaskawie wytłumaczyć jak to możliwe, że w Hurghadzie jest pełno ruskich w 5 gwiazdkowym dobrym hotelu.
Wycieczka fakultatywna (kilka hoteli) też 75% to Rosjanie.
Widać, że mają kasę i płacą dolarami. Mają karty kredytowe. Przecież mieli jeść gruz i być odcięci od wszystkiego. To skąd mają dostęp do kart i ich używają oraz skąd mają te magiczne dolary? W Hurghadzie samolot z Petersburga ląduje ciągle.

Nie wyglądają na smutnych i bawią się w najlepsze (nawet osoby w wieku 20-30 lat) więc poborowi.

Znajomy pod koniec września był w Paradise Island Resort (Malediwy) i też było pełno Rusków. To jak te sankcje niby działają?

#wakacje #polska #ukraina #wojna
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bakardi: Właśnie wodzie, że codziennie lata sobie elegancko rejsowy samolot do Male + kilka czarterów z Moskwy. Też pewnie latają puste bo Moskwa w Rosji nie jest nie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: Nie wiem kogo trzepali bo Polaków puszczali bez spiny. Może Rusków może Ukraińców nie mam pojęcia. Jak mówiłeś, że jesteś z PL nie sprawdzali bagażu po wylądowaniu
Kilka godzin później ta sama Ukrainka w Hurghadzie przy wyrywkowej kontroli zapytana "what is your nationality" odpowiada stanowczo "I am from Poland".

No #!$%@?### człowieka strzela od razu bo nie dość, że normalny Polak myśli czym grzać w domu to jeszcze bezczelnie kłamie.


@Caracas: Az tak cie to zagotowalo? xD
Czy ty jestes normalny? hahahaha
@Caracas: Rosjan jest ponad 140 milionów. Co dziwnego jest w tym, że pewną grupę stać na zagraniczne wakacje, zwłaszcza na alla za kilkaset dolarów w Egipcie? Obecnie polaryzacja społeczna tam jest jeszcze bardziej nasilona niż przed wojną. Przytłaczająca większość nie może sobie natomiast na to pozwolić.

Akcji z Ukrainką nie skomentuję, bo już nie miałeś się o co dowalić xd
@Caracas: Serio miałeś takie szczęście że stałeś za tą samą osobą nawet przy lądowaniu?
Jaki ma związek kłamstwo Ukrainki na lotnisku w Egipcie do zwykłego obywatela PL, i jego problemów z ogrzewaniem?
Kto powiedział że bogaci Rosjanie nie mają kasy na wakacje, bo sankcje? Gdzie tak przeczytałeś, że sankcje dotkną dzianych ruskich? W jakim stopniu?
Magiczne dolary ktoś ma w Rosji? Szok...pewnie wyczarowali.

Przeczytałem już kilka Twoich wpisów, które mają podobną