Wpis z mikrobloga

Świat jest stworzony na krzywdzie. Wasze urządzenia na których to czytacie mają baterie które tworzy się z wydobywane w Afryce litu, w paskudnych warunkach, przez dzieci. Część z waszych ciuchów jest szyta w Azji gdzie również ludzie jebią po kilkanaście godzin dziennie za grosze tylko po to byście mogli chodzić do swoich galerii i robić zakupy z przerwą na kawę.
Część z was zjadła dziś mięso, chociażby rosołek + schabowy. A przecież kurka i świnka nie żyły na zielonym pastwisku, a całe życie spędziły w chlewie umieszczone w zagrodach, słońce widziały co najwyżej przez okno.
Oczywiście szkoda pracowników którzy są/byli wykorzystywani w Katarze, tak samo jak umarłych. Ale ten temat teraz jest modny, łapią go media, ludzie. Ale to modne współczucie, czy to coś złego? Nie mi to oceniać.
To po prostu moja refleksja, że krzywdy też się dobrze sprzedają, a dużo osób na tym będzie odgrywało swoje współczucie np. kręcac o tym materiały które mają baterie od małego murzynka co schodzi po lit kolejny raz

#mecz #gownowpis #mundial #pilkanozna
  • 9
@RandyBobandy: Obecnie? A to, że dzisiaj właśnie poziom życia w Europie jest skutkiem tego co działo się setki lat wcześniej. Nie podoba mi się odcinanie swoich dawnych grzeszków, bo „co my mamy obecnie wspólnego z tym”…
@Mathas: Ale co to ma wspólnego ze mną że ktoś kogoś wykorzystał kilka tysięcy(wg Infantilo) lat temu? Mam się obwiniać za kolonializm? xD
To taki nowy grzech pierworodny Europy? mamy sie biczować do końca świata? Inne narody jak rozumiem były święte i to zły biały człowiek wymyślił niewolnictwo zaraził je Złem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
co sami robiliśmy tysiąc lat


@Mathas: Jacy #!$%@? MY? xD
Poza tym to chyba wszyscy dobrze wiedzą jak to wyglądało, uczą o tym w szkołach, nie jest to żadną tajemnicą. Wystarczy? można już wypominać innym "grzeszki" jak to napisałeś? 7k martwych niewolników = taki tam grzeszek, "oj tam oj tam" cytując klasyka.
Co to za #!$%@? logika, "Twój stary wynosił za komuny z zakładu pracy materiały budowlane do budowy domu, więc