Wpis z mikrobloga

Mam w mieszkaniu ogrzewanie gazowe na kaloryfery, zastanawiam się dlaczego na kaloryferach nie mogę ustawić pośredniej temperatury - na "5" kaloryfer jest bardzo gorący, na 4 tak samo, a już poniżej od razu całkowicie zimny. Pięć kaloryferów i na każdym to samo, wymieniałem termostaty i dalej to samo. Jest ktoś w stanie mi to wyjaśnić i doradzić co mogę z tym zrobić?

#ogrzewanie #budownictwo #pieczzwykopem #remontujzwykopem
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AlKaczone: Wartości kryzowania kaloryferów powinny być naniesione na projekt techniczny mieszkania (projekt instalacji sanitarnej). To jest bardzo częsta sytuacja, po prostu przed wydaniem mieszkania do użytkowania nikt nie skontrolował kryz na kaloryferach.
  • Odpowiedz
@AlKaczone: Jak chcesz chłodniejsze grzejniki to zmniejsz po prostu temperaturę na piecu i nie kombinuj z kryzowaniem które się stosuje jeśli któryś grzejnik nie dogrzewa pomieszczenia.
  • Odpowiedz
@AlKaczone: @chinskinajezdzca: @darek-jg: Ja mam normalne centralne, nowy budynek i mam tak, że na 6 jest normalnie gorący, natomiast ja muszę operować mikroobrotami w okolicach 4, żeby ustawić ciepły, bo wszystko niżej 4 oznacza zimny kaloryfer, a powyżej – gorący. W mieszkaniu mam aż dwa grzejniki (łącznie z łazienką), bo to kawalerka.
  • Odpowiedz
@Antibambino: @AlKaczone: Na piecu / sterowniku pieca możesz sobie ustawić temperaturę zasilania - ustaw jakieś 50 stopni, a kaloryfery w okolicach 3 / 4. Jak nie będą dawały rady to ustaw troszkę wyższą temp. zasilania. Termostaty na kaloryferach służą do tego aby otwierać przepływ kiedy jest zimniej niż być powinno wg termostatu a zamykać kiedy osiągniesz właściwą temperaturę, a na dobrą sprawę ustawia się więcej w zimniejszym pomieszczeniu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@AlKaczone: tym pokrętłem ustawiasz temperaturę. Jak w pomieszczeniu będzie chłodniej od tego co ustawisz to grzejnik włączy się możliwe że nawet na maxa. Jak temperature osiągnie to się wyłączy całkowicie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@AlKaczone: liczba ustawiana na pokrętle nie określa temperatury kaloryfera tylko temperaturę otoczenia. Sam kaloryfer jest zero-jedynkowy (pośrednie Stany ma tylko jak się nagrzewa lub stygnie) więc wszystko jest ok z Pana kaloryferem
  • Odpowiedz