Wpis z mikrobloga

Jestem w I akcie NWW2 i nie wiem co wybrać, straż miejską czy gang moiry. Gram chaotycznym dobrym łotrem i żadna opcja mi nie pasuje. Jako łotrzyk chętnie przystąpiłbym do gangu, ale ta droga może być zbyt "zła" dla dobrej postaci, jako dobra postać przyłączyłbym się do straży co kłóci mi się z byciem łotrzykiem i ogólnie brakiem szacunku dla administracji jako postać chaotyczna.

Btw, która droga jest ciekawsza??
#rpg #neverwinternights #neverwinternights2 #crpg
  • 7
@Ha1rless: bierz zlodziei, z czasem bedziesz musial w gildii zlodziei podjac jeszcze jedną decyzję z kim trzymasz i to ona bedzie bardziej decydowac czy chcesz byc zły czy nie. To co masz teraz do wyboru to bardziej decyzja miedzy praworzadnym a chaotycznym
@Ha1rless: Obie drogi są ciekawe, questy zasadniczo się pokrywają - różnica wynika przede wszystkim z tego, po której stronie jesteś. Niezależnie od wszystkiego, po obu stronach masz w większości wybór, czy działać zgodnie z wytycznymi przełożonych, czy bardziej po swojemu. Jako strażnik możesz np. działać chaotycznie i niekoniecznie praworządnie. Jako złodziej możesz z kolei ogarniać sprawy nie brudząc sobie za bardzo rąk i polegając bardziej na dyplomacji.
Jedno pyt co do mechaniki, w grze są jakieś formacje drużyny ??


@Ha1rless: Nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°) W opcjach poszczególnych towarzyszy możesz sobie co najwyżej ustawić, w jakiej odległości postać ma podążać za dowódcą (odległość mała, średnia lub duża), jakich broni i umiejętności ma domyślnie używać itp.
@Ha1rless: Mnie też to na początku irytowało, ale idzie się przyzwyczaić ;) Mimo wszystko to jeden z powodów, dla których rzadko wracam do NWN2 - główna kampania jest w porządku, dodatek Mask of the Betrayer jest świetny, ale mechanika jest jak dla mnie średnio intuicyjna. Za każdym razem muszę ogarniać na nowo gdzie co jest.