Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania
Czy są jakieś plusy życia w Polsce?
Bo z minusów doszukałem się mniej więcej tyle:
-#!$%@? ludzie
-#!$%@? pogoda
-niekompetenty rząd, prezydent zna język angielski na poziomie 10 latka, krajem rządzi gość co samodzielnie nie potrafi sobie zrobić zakupów
-#!$%@? system edukacji
-publiczna służba zdrowia nie istnieje
-#!$%@? rynek pracy
-tragiczne zarobki w porównaniu do kosztów życia
-przedsiębiorcy mają #!$%@?
-rzeczywista inflacja 25% lub więcej
-ceny mieszkań to jakiś nieśmieszny żart, 1mln za mieszkanie 100m2, to odkładając 10 tyś miesięcznie, uzbieram sobie na mieszkanie w ponad 8 lat bez uwzględnienia, że odłożona kasa straci na wartości
-ceny energii
-płacisz wysokie podatki, w zamian państwo nie oferuje ci kompletnie nic, zresztą publicznej służby zdrowia radzę unikać jak ognia
-twoje podatki idą na nierobów, samotne matki, patologię, którzy pracowali łącznie może rok przez całe swoje życie
-przed i po każdym święcie nie da się jeździć po drogach i pójść normalnie do sklepu, chyba, że lubisz stać w korku lub w kolejce 2 godziny
-kult #!$%@?
-katolicki zamordyzm
-#!$%@? jedzenie (z wyjątkiem pierogów i barszczyku)
-na wakacje to tylko za granice, nad morzem piździ, do Zakopanego korek przez #!$%@? Januszy i Sebków co jadą tam się tylko nachlać, z miast chyba tylko Wrocław i Gdańsk warte odwiedzenia
-brzydkie laski mające niewiadomo jakie wymagania, Niemki 3x ładniejsze
-kult picia alkoholu bez umiaru, jak nie pijesz to jesteś gorszy
-średnie IQ ludzi w wieku 45+ mniej więcej w okolicach 70pkt
-

Z plusów to mniej więcej tak:
-znajomi i rodzina
-jak pracujesz zdalnie i zarobisz w EURO to żyjesz na w miarę dobrym poziomie

#bekazpisu #bekazpolakow #bekazkatoli #polska #chlewobsranygownem

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63790562079dfc321f97772a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 23
#!$%@? ludzie


@AnonimoweMirkoWyznania: Trafia swój na swego.

#!$%@? pogoda


@AnonimoweMirkoWyznania: Pogoda jak pogoda, co chwila się zmienia. Nie wiem co w niej #!$%@?.

#!$%@? jedzenie


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem gdzie się stołujesz, ale ja sam sobie gotuje i codziennie smacznie jem.

na wakacje to tylko za granice, nad morzem piździ, do Zakopanego korek przez #!$%@? Januszy i Sebków co jadą tam się tylko nachlać, z miast chyba tylko Wrocław i
@AnonimoweMirkoWyznania: Wpadłeś colego w klasyczne gówno egzystencjalne przez przedawkowanie mediów, kijowe środowisko, masę wydmuchanych uprzedzeń i brak jakichkolwiek pomysłów na poprawę jakości swojego życia. Wiem że w Polsce nie jest rózowo tylko jakimś cudem połowa narodu siedzi na dupie i narzeka z piwem w ręku, a druga uczy się, pracuje, kocha, podróżuje i uśmiecha się do ludzi zamiast robić kwas. Byle sebix zakłada firmę i jakoś żyje, ciągle idzie do przodu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania:
Z zalet polski to tak:
- niskie koszty życia (w porównaniu do innych krajów UE)
- niskie podatki (w porównaniu do innych krajów UE)
- darmowa edukacja (w porównaniu do np. UK czy US)
- spory socjal
- publiczna służba zdrowia (w porównaniu do US, gdzie tam dosłownie nie istnieje)
- pierogi
- fajna pogoda, nie ma ciągle temperatur 40 stopni i w zimie nie ma -30
- bardzo mało
@cr6d: Realia pokazują coś innego. Byle fiziol czy typowy fachman po latach potrafi być nie tylko w fajnej sytuacji życiowej ale też zaraża wszystkich prostą życiową prawdą żeby się cieszyć z tego co się ma, nawet jeśli nie są to luksusy.
WierzgającaŚwinka: > Czy są jakieś plusy życia w Polsce?

Są.

Bo z minusów doszukałem się mniej więcej tyle:

-#!$%@? ludzie


To fakt. Kościół zrobił swoje. Ja odkąd przestałem być katolikiem - stałem się dla ludzi miły. Na zachodzie nie ma kościoła który dzieli ludzi bardziej niż łączy - dzięki czemu jest tam normalnie.

-#!$%@? pogoda


Bez przesady. Zima również ma swoje uroki. Chociaż czasami mróz potrafi być zły, ale da się
@eeehhh: no dokładnie, na mnie takie wysrywy działają jak płachta na byka. KAŻDE i to absolutnie każde państwo, każdy naród ma swoje problemy, wyzwania, swoją za przeproszeniem ujnię. Wiadomo że narzekamy bo mieszkamy tutaj i znamy wszystkie te rzeczy od podszewki i one wpływają na nasze życie, ale w tym samym momencie jakiś José siedzi na hiszpańskim wykopie i pisze to samo o hardkorowym bezrobociu, podziałach etnicznych, migrantach etc etc. Trawa