Wpis z mikrobloga

Cześć! Rozważam wypad na jakiś czas na południe Hiszpanii (ewentualnie Portugalii, Włoch), żeby popracować zdalnie, okres w sumie elastyczny, chętnie wybiorę się na dwa tygodnie, a mogę na dwa miesiące ;) W związku z tym mam głupie pytanie, gdzie szukać noclegu na takie dłuższe okresy? Odhaczając stronki typu AirBNB/Booking? Nie jestem jakoś specjalnie wymagający, więc w przypadku, jak będę mieć jakiś pokój we wspóldzielonym mieszkaniu z internetem, to już będę zadowolony, polecacie jakieś stronki dla lokalsów/portale ogłoszeniowe itp.? Każda uwaga się przyda, dzięki!

#sewilla #hiszpania #digitalnomad
  • 7
@riggen

Jak na dłuższe okresy to szczególnie polecam airbnb. Za 2k PLN na miesiąc, a nawet i mniej znajdziesz w Hiszpanii od października do kwietnia nawet luksusowe apartamenty, czy w Portugalii cały dom.

Tylko wtedy ustawiasz przedział np od 1 grudnia do 30 kwietnia i cały kraj, wyjdzie Ci baaardzo tanio.

Jak będziesz zaznaczał na tydzień, dwa tygodnie, czy miesiąc to algorytm airbnb potraktuje Cie jako turystę i wyskoczy cena 3-5 razy
@riggen:
- marketplace na facebooku,
- grupy na fejsie typu spain expats / rental, np. sevilla apartments rental itd.,
- wystalkowanie właściciela z airbnb i napisanie poza air bnb + negocjacja przy dłuższym wynajmie. Sama prowizja airbnb to 25%,
- hiszpańskie stronki z mieszkaniami na wynajem, ale tutaj chyba przeważnie na okres roku, gdybyś był zdecydowany na 2 miesiące lub więcej, możesz zawsze próbować się dogadać na parę miesięcy.
@dnO_Oceanu: Dobry plan, dzięki, tak zrobię, tylko jak zaznaczę okres od grudnia do kweitnia, a będę chciał wynająć na miesiąc, to po prostu bezpośrednio do gościa mam pisać, czy jak zmienię okres na krótszy, to zostanie cena "hurtowa" zamiast przełączyć się na ceny "dla turystów"?
@mikolajos: Dzięki wielkie, dołaczyem do grupy, obczaję i w ogóle, choć trochę się zastanawiam, czy dogadam się z Hiszpańcami tak zdalnie, na razie dołączyłem do polskojęzycznych grup w Hiszpanii i patrzę, czy jakiś polak-rodak nie ma pokoju na wynajem, ale tak też zerknę, dziękuję bardzo!
@riggen

Robisz wszystko dokładnie tak jak podaje w instrukcji:

1) wchodzisz na airbnb

2) wpisujesz Hiszpania (czy jaki tam kraj chcesz, ale ogólnie wpisujesz kraj, a nie konkretne miejsce)

3) wpisujesz termin od 1 grudnia do 30 kwietnia

4) w filtrach zaznaczasz kwotę maksymalną za miesiąc

5) masz mapkę z propozycjami, czasami warto zbliżyć, czy poczekać kilka sekund na załadowanie się więcej ofert

6) wybierasz ofertę

7) wysyłasz zapytanie, gospodarz obiektu musi
d.....u - @riggen

Robisz wszystko dokładnie tak jak podaje w instrukcji:

1) wchodzi...

źródło: comment_16689501493MaSUrwZy1Mdvg90ZFLp2k.jpg

Pobierz