Wpis z mikrobloga

Opony uniwersalne
jestem posiadaczem opla zafira a, 2002, diesel. Raczej niedzielny ze mnie kierowca 2-5k km rocznie, najczęstsza trasa do 60 km do babci, czasami się zdarzy 100km do wwa lub 300-400 gdzieś dalej, ale to sporadycznie :)
Autko po tacie, podobnie też opony lato/zima na których jeżdżę, bieżnik jeszcze jako tako, ale same opony mają około 7-10 lat.
I tutaj zastanawiam się nad oponami uniwersalnymi z klasy premium. Jakoś szczególnie nie szarżuje na drogach- zresztą takim autem średnio się da :) tylko przy dobrych warunkach czasami pojadę te 140-150.
Uważacie że lepsze opony uniwersalne mają w moim przypadku większy sens niż średniej klasy (170-200zł za oponę) letnie/zimowe? A może jesteście w stanie coś polecić?

#opony #oponyzimowe #oponyletnie #oponywielosezonowe #oponyuniwersalne #samochody
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mat890987: Za 180zl to teraz mozesz bieznikowane kupic a nie nowe i to wielosezonowe! Debica Frigo kosztuje kolo 250zl/szt a opony premium wielozezonowe to juz blizej 400zl
Takze szukaj zimowki uzywanej do 3 lat za 500 komplet i jezdzij jeszcze chwile jak Cie nie stac.
  • Odpowiedz
@Sharan: nie nie, chyba źle Pan zrozumiał post.
Pytanie sprowadza się do tego czy lepiej kupić sezonowe zima/lato około 700zł za komplet zimowy czy opony uniwersalne za 1600 złotych.
Sezonowe wyjdą taniej bo będą z tych ekonomicznych, uniwersalne brałbym premium. Nie wiem tylko czy lepiej mieć gorsze ale na określone sezony czy lepsze a uniwersalne. O zimowych myślałem ewentualnie zeetex.
  • Odpowiedz
@mat890987: To rzeczywiscie nie zrozumialem. Ja mysle ze przy takich przebiegach to uniwersalne/wielosezonowe beda lepszym wyjsciem, bo przynajmniej bieznik zuzyjesz wczesniej niz sie zestarzeja. Typowe sezonowe by lezaly w garazu pare lat i opona by sie zestarzala zanim bys je zdazyl zuzyc.
Jakosc opon uniwersalnych jest teraz duzo lepsze, patrzylbym na Bridgestone albo np koreanskie marki jak Kumho czy Hankook ktore robia bardzo dobre opony.
  • Odpowiedz