Wpis z mikrobloga

U mojego chłopaka była taka sytuacja, że najpierw zaczął otrzymywać co jakiś czas zaproszenia od fałszywych kont kobiet na Facebooku. Ich profile były typowo założone „przed chwilą”, zdjęcie profilowe rozbierane, w opisie coś typu „zaproszenie na seks czat” z linkiem i przekierowaniem na jakiś np. pseudo portal randkowy (niestety przy którymś zaproszeniu kliklam w link). Zauważyłam, że wśród pierwszego fałszywego konta znajomym jest jego kolega. Zaczęłam blokować te osoby i usuwać zaproszenia. Co jakieś czas pojawiały się nowe. Następnie zaproszenia przestały przychodzić, to zaczęły pojawiać się spam wiadomości na messengerze z takich kont o treści erotycznej z linkiem (jakby wiadomość przeniesiona z opisu pod zdjęciem głównym). Te wiadomości zaczęły pojawiać się w połowie roku 2020. Pytałam kolegi i nie otrzymał nigdy takich zaproszeń… Czy te spam wiadomości od fałszywych kont to nie typu reklama związana z tym na co się logował/wchodził mój chłopak, tj. portale randkowe, kamerki czy czaty? Bardzo zależy mi na odpowiedzi…
  • 38
  • Odpowiedz
@Sylvaa07: to niekoniecznie musi być wyciek danych, a np. losowe działanie spamerów. Albo właśnie jakiś znajomy klikał jakieś bajtowe linki/profile (niekoniecznie erotyczne, np. z nagrodami) i spamerzy wysyłają nie tylko do niego, ale też do jego znajomych. To tak informacyjnie, żebyś swojemu chłopu nie robiła afery.

Ty powinnaś natomiast zostawić jego telefon w spokoju i to jak się zachowujesz kwalifikuje się do tego żeby gość Cię kopnął w dupę. Zachowuj
  • Odpowiedz
U mojego chłopaka była taka sytuacja, że najpierw zaczął otrzymywać co jakiś czas zaproszenia od fałszywych kont kobiet na Facebooku

. Zauważyłam, że wśród pierwszego fałszywego konta znajomym jest jego kolega. Zaczęłam blokować te osoby i usuwać zaproszenia.


@Sylvaa07: proszę pani czemu pani ingeruje w jego konto?
  • Odpowiedz
@Sylvaa07: Do mnie też przychodzi tego spamu od #!$%@? a wiem na jakie strony nie wchodzić, nie sraj żarem, wystarczy że gdzieś był wyciek jego maila i danych na gównoportalu na którym keidyś był zarejestrowany
  • Odpowiedz
@matowy: Hej, sprawdziłam i był wyciek danych w 2016 roku (Dailymotion). Dziwne, bo sprawdziliśmy oboje i nie było zakładane konto na tej stronie na jego e-mail.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sylvaa07 pamiętaj że ta strona zbiera dane z największych wycieków, równie dobrze to mogło być jakieś małe forum, albo czyjąś książka adresowa. Może też zwyczajnie nie pamięta że się tam rejestrował.
  • Odpowiedz