Wpis z mikrobloga

U mojego chłopaka była taka sytuacja, że najpierw zaczął otrzymywać co jakiś czas zaproszenia od fałszywych kont kobiet na Facebooku. Ich profile były typowo założone „przed chwilą”, zdjęcie profilowe rozbierane, w opisie coś typu „zaproszenie na seks czat” z linkiem i przekierowaniem na jakiś np. pseudo portal randkowy (niestety przy którymś zaproszeniu kliklam w link). Zauważyłam, że wśród pierwszego fałszywego konta znajomym jest jego kolega. Zaczęłam blokować te osoby i usuwać zaproszenia. Co jakieś czas pojawiały się nowe. Następnie zaproszenia przestały przychodzić, to zaczęły pojawiać się spam wiadomości na messengerze z takich kont o treści erotycznej z linkiem (jakby wiadomość przeniesiona z opisu pod zdjęciem głównym). Te wiadomości zaczęły pojawiać się w połowie roku 2020. Pytałam kolegi i nie otrzymał nigdy takich zaproszeń… Czy te spam wiadomości od fałszywych kont to nie typu reklama związana z tym na co się logował/wchodził mój chłopak, tj. portale randkowe, kamerki czy czaty? Bardzo zależy mi na odpowiedzi…
  • 38
@Sylvaa07: Po pierwsze, najważniejsze gdzie twój chłopak się najada a nie to, gdzie nabiera apetytu. Zazdrość to choroba i potrafi łatwo wszystko zniszczyć.
Po drugie, takie profile to norma, twórcy takich kont liczą na ucisk spermy w jądrach odbiorców i dzięki temu zarabiają, bo nie ma lepszego targetu do zarobku na pokazywaniu cycków jak spermiarze.
Po trzecie, nie grzeb chłopu w telefonie chyba, że sam ci to pokazuje. Jeśli ci to
@Sylvaa07: O taki wyciek jest latwo jak cholera. Wystarczy sie zarejestrowac na jakiejs stronie ze smiesznymi obrazkami lub filmami. Np. CDA lub... Wypok. Sam dostaje spam na meile za kazdym razem jak jestem w nowym kraju. Typu "randki" "seks" itd itp.

Zobacz tu masz przyklad. Haker kradnie konta z wypoka i wrzuca z nich obrzydliwe tresci. Nic juz nie musze wiecej dodawac chyba co?
@Niedobry: Spam na poczcie e-mail, to wiem, że normalka, sama dostaję propozycje seksualne od "kobiet" albo propozycje powiększenia penisa xd Jednak takie spam wiadomości na Facebooku to dla mnie nowość, może dlatego, że sama ich nie otrzymuje plus pytałam kolegi czy coś takiego mu się zdarzyło otrzymać w folderze "inne" na messengerze. Stąd moja podejrzliwość. A Tobie zdarzył się na messengerze taki spam erotyczny z linkiem?